Ochranné fólie a tvrdené sklá pre Xiaomi Redmi K30

Filtre Collapse
ZOBRAZIŤ NA STRÁNKE Collapse
ZOBRAZIŤ NA STRÁNKE Collapse

Účinná ochrana displeja vďaka fólii alebo ochrannému sklu

Kedysi boli mobily takmer nezničiteľné. Ak sa stalo, že vám spadli na zem, najčastejšie odletel zadný kryt alebo vypadla batéria a úplne postačilo, ak ste ich znova zaklapli na miesto. Súčasné mobily sa však od vtedajších značne líšia. Tvoria ich veľké sklenené časti a hoci sa vyrábajú z tvrdených skiel, jednoducho nie sú schopné odolať silnejším nárazom alebo pádom. Podobne aj Xiaomi Redmi K30 spadá do tejto kategórie a keďže je z veľkej časti tvorený práve citlivým dotykovým displejom, odporúčame chrániť ho s pomocou ochranného displeja alebo fólie.

Význam ochrany displeja na mobile Xiaomi Redmi K30

Skúste si predstaviť, kde všade sa počas bežného používania ocitne váš mobil. Nie vždy je to len stôl, na ktorý telefón položíme, ale častokrát ho nosíme aj vo vrecku, kde sa môže dostať do kontaktu s kľúčmi či mincami, kuchynská linka, kde mu hrozí obliatie vodou alebo zafŕkanie jedlom, prípadne vyššie položené miesta, odkiaľ môže raz - dva spadnúť a prekvapiť nás nežiaducimi následkami. Aby sme sa vyhli nepekným „pavúkom“, rozličným škrabancom, ryhám a otlčeným miestam na displeji, jednou z prvých vecí, ktoré by sme po kúpe nového mobilu mali podniknúť, je zaobstaranie si fólie alebo ochranného skla na displej.

Rozdiely medzi ochrannou fóliou a krytom na displej

Sklo na displej telefónu predstavuje praktickú sklenenú ochranu displeja na telefóne. Zabezpečuje ju špeciálna sklenená zmes, ktorá býva dokonca odolnejšia ako samotný displej. Inštalácia ochranného skla na displej smartfónu je pomerne jednoduchá. Pred aplikáciou povrch displeja odmastite a očistite a následne ho naň prilepte. Ochranné sklo zaručuje, že priehľadnosť a dotykové ovládanie zostanú zachované, no oproti ochrannej fólii ochráni displej aj pri páde. Samotná ochranná fólia je síce menej odolná, vďaka tomu však predstavuje lacnejšiu alternatívu ako sklo. Zároveň tiež efektívne zabraňuje zamasteniu a znečisteniu povrchu displeja.