Ochranné fólie a tvrdené sklá pre Oppo Reno 3 Pro

Filtre Collapse
ZOBRAZIŤ NA STRÁNKE Collapse
ZOBRAZIŤ NA STRÁNKE Collapse

Displej na mobile je veľmi citlivý na poškodenie

Čo sa týka smartfónov všeobecne, je známe,  že displeje alebo inak povedané obrazovky na nich sú nielen drahé, ale zároveň aj najnáchylnejšie na poškodenie spomedzi všetkých súčastí, z ktorých sa mobil skladá. Najväčšie nebezpečenstvo však nespočíva v tom, že znehodnocujú celkový vzhľad zariadenia, ale v tom, že dokážu výrazne obmedziť plnohodnotné používanie smartfónu. Akokoľvek sa to vezme, škrabanec na chrbte síce zamrzí, ale prasknutý displej či nebodaj poškodená dotyková vrstva, to môže telefón úplne vyradiť z prevádzky. Je síce pravda, že vďaka najnovším technológiám sú sklá obrazoviek už z výroby veľmi odolné proti poškriabaniu, no kým ochrannú fóliu alebo tvrdené sklo vymeníte doslova za minútku, o pôvodnom skle sa to v žiadnom prípade povedať nedá.

Zvýšte odolnosť displeja pomocou tvrdeného skla

Moderné tvrdené ochranné sklá sú ako taký malý zázrak. Mohli by sme dokonca povedať, že na rozdiel od displeja sú v podstate „nepoškriabateľné“, hoci aj tu to pomenovanie netreba chápať úplne doslova. Tvrdené sklo je však určite odolnejšie voči nárazom ako ochranná fólia. Navyše sa aj ľahšie a presnejšie nalepuje, pretože pri ňom nehrozí vznik bubliniek. Prst po jeho povrchu ľahšie kĺže a nezostávajú na ňom ani výrazné odtlačky prstov. V prípade pádu je navyše dosť pravdepodobné, že svojou prítomnosťou zabráni zničeniu dotykovej obrazovky. Pri náraze často praskne iba sklíčko a samotný displej ostane bez následkov.

Ochranná fólia udržuje displej bez škrabancov

Ochranná fólia účelne chráni displej pred poškriabaním, avšak pri vypadnutí telefónu sa dá očakávať, že nezabráni prasknutiu. Fólia na mobil by sa mala aplikovať výlučne v rozmeroch určených pre daný typ telefónu, v našom prípade pre OPPO Reno 3 Pro. Pri jej nalepovaní na displej nezabudnite, že musíte byť opatrní, aby ste sa vyhli nepríjemným vzduchovým bublinkám. Tie zvyčajne vznikajú v dôsledku nedostatočného odmastenia obrazovky bezprostredne pred aplikáciou fólie.