Ochranné fólie a tvrdené sklá pre OnePlus 8 Pro

Filtre Collapse
ZOBRAZIŤ NA STRÁNKE Collapse
ZOBRAZIŤ NA STRÁNKE Collapse

Obľúbené ochranné fólie a sklá na OnePlus 8 Pro

Dotykové telefóny sú vďaka veľkým displejom mimoriadne zraniteľné. Ohrozujú ich predovšetkým pády, ale aj ostré predmety, takže zabrániť ich poškodeniu sa zdá ako nemožná misia. Nie je to však také beznádejné, ako by ste si mohli myslieť. Aj tu boli vynájdené vynálezy, ktoré pomáhajú tlmiť nárazy, výrazne zvyšujú odolnosť dotykových displejov a prispievajú k predĺženiu životnosti samotných smartfónov. Jedným z nich je ochranná fólia, tenká, pružná ochranná vrstva, ktorá patrí k lacnejším formám ochrany. Pomáha odolávať poškriabaniu obrazovky lepšie ako pôvodný povrch mobilu a dokonca nezanecháva na svojom povrchu ani drobné ryhy od poškriabania. Spevňuje dotykovú plochu a stlmí aj drobné pády tak, aby hneď nepraskla. Okrem toho zlepšuje viditeľnosť na displeji a pomáha dokonca aj pri zacelení drobných mikro škrabancov, ktoré sa už na povrchu displeja nachádzajú.

Bez fólie alebo ochranného skla sa poškodeniu displeja nevyhnete

Či už sa vám to páči alebo nie, bez použitia ochranných prvkov sa používanie mobilného telefónu skôr či neskôr odrazí predovšetkým na displeji. Možno si prvé škrabance ani nevšimnete, no neskôr sa povrch telefónu stane (najmä na slnku) doslova nečitateľný. Aby ste tomu včas predišli, aplikujte ochranné sklo alebo fóliu na mobil hneď, ako si ich zakúpite. Nezabudnite však, že tvrdené sklo alebo fólia by mali byť vyrobené presne na model telefónu, na ktorý ich chcete aplikovať.

Tvrdené sklo ponúka účinnejšiu formu ochrany

Je tvrdšie, pevnejšie a tým, že tesne priľne na povrch obrazovky, jej pridá na odolnosti. Pozor si však musíte dávať pri jeho aplikácii. Ak by ste s ním manipulovali neopatrne, mohlo by sa stať, že by došlo k jeho prasknutiu. Pri zachovaní všetkých preventívnych opatrení však nič také nehrozí a vy si už v priebehu niekoľkých minút dokážete zvýšiť schopnosť telefónu odolávať prípadným nehodám.