Ochranné fólie a tvrdené sklá pre Nokia 7.2

Filtre Collapse
ZOBRAZIŤ NA STRÁNKE Collapse
ZOBRAZIŤ NA STRÁNKE Collapse

Chráňte svoj telefón múdro

Ochrana displeja telefónu je veľmi dôležitá. Práve preto by sme na ňu mali myslieť ešte predtým, než bude neskoro. Zadovážte si ochranné fólie alebo tvrdené sklo na obrazovku a môžete si byť istí, že to nebude zbytočná investícia.

Ochranné fólie a sklá sú dnes už štandardom

Medzi ochrannými doplnkami nájdete niekoľko rozdielov a preto je dôležité zvážiť, čo sa bude hodiť práve pre vašu situáciu. Ochranné fólie dosahujú na Mohsovej stupnici tvrdosti stupeň číslo 3 z možných deviatich, čo predstavuje základnú ochranu pred vlhkosťou, nečistotami a mastnotou. Ochranné fólie majú naviac jednu špecifickú vlastnosť, ktorú ocenia hlavne tí, čo si na svoj telefón nedávali pozor, avšak z nejakého dôvodu zmenili názor. Fólia je totiž extrémne flexibilná a dokáže tak vyplniť a opticky prekryť aj už existujúce škrabance alebo odrenia na obrazovke. Temperované sklá sú oproti tomu skutočne veľmi odolné a tvrdé. Na Mohsovej stupnici tvrdosti dosahujú stupeň číslo 9, čo je takmer tvrdosť rovná diamantu. Aj keď vám s týmto sklom telefón spadne na zem smerom obrazovkou dole, nič sa mu nemusí stať. Roztriešti sa akurát ochranné sklo, ktoré neskôr vymeníte za nové. Ku každému setu ochranných doplnkov získate naviac aj príslušenstvo na správne prilepenie: čistiace handričky a lepky. Sklo či fóliu sa vám tak podarí nalepiť bez vzduchových bubliniek aj keď nemáte predchádzajúce skúsenosti.

Nokia 7.2 ako vyšší štandard svojej triedy

Smartfón od fínskeho výrobcu, Nokia 7.2, sa má vo svojej strednej triede čím pochváliť. Je to určite hlavne trojitý fotoaparát s prepracovanými funkciami a príjemnými výslednými fotografiami. Smartfón funguje na plynulom Androide 9.0 Pie s pravidelnými aktualizáciami a tak sa o bezproblémový chod nemusíte obávať. Naviac obsahuje aj spoľahlivý senzor odtlačkov prstov a výkonný 3 500 mAh batériu, ktorá vydrží aj náročnejšie pracovné vyťaženie alebo voľné dni strávené v spoločnosti internetu či hier. Jeho matná strana je však pomerne klzká, preto radšej stavte na príjemnejší odolný obal či kryt.