Ochranné fólie a tvrdené sklá pre Nokia 1.3

Filtre Collapse
ZOBRAZIŤ NA STRÁNKE Collapse
ZOBRAZIŤ NA STRÁNKE Collapse

Displej na mobile Nokia 1.3 si zaslúži vhodnú ochranu

Puzdro alebo kryt sú síce dôležité, ale pokiaľ chcete pre ochranu svojho telefónu urobiť maximum, nezabudnite na kúpu fólie alebo tvrdeného skla. Manipulácia s týmito ochrannými prvkami je pritom úplne jednoduchá. Stačí, ak pred aplikáciou displej dôkladne vyčistíte, aby na ňom nezostali odtlačky prstov alebo iné nečistoty a potom fóliu alebo kryt opatrne prilepíte. Jemným pohládzaním po povrchu vytlačíte prípadné bublinky vzduchu a máte to hotové. Ochrana displeja na mobile je pre správne fungovanie zariadenia kľúčová. Je to totiž práve displej, ktorý na telefóne používame najviac. Okrem toho, že musí byť vždy dokonale hladký, je aj perfektne citlivý na každý dotyk, čo zaručuje rýchle a presné odozvy na dané pokyny. Akákoľvek nečistota alebo prasklina sa potom môže negatívne odraziť na fungovaní celého telefónu.

Vyberte si vhodnú ochranu v podobe fólie alebo ochranného skla

Pri voľbe ideálnej ochrany displeja je kľúčové zamerať sa na správnu značku a typ mobilného zariadenia. Je to tak z toho dôvodu, že každý výrobca, ako i každá modelová rada, sa môžu od seba odlišovať tým, že majú rozdielne veľký displej, inak rozmiestnené kamery alebo reproduktory. Ďalším odlišným prvkom je zakrivenie displeja, ktoré má tiež vplyv na odlišný výber ochranného príslušenstva. Ak teda chcete mať istotu, že ochranná fólia či sklo budú plniť svoju úlohu správne, musia danému zariadeniu dokonale zodpovedať. Iba presným výberom sa zaručí primeraná ochrana a správne fungovanie smartfónu. Takisto musia zostať zachované pôvodné dotykové funkcie a zobrazovanie na displeji. Všetky farby musia zostať rovnaké, ako ste zvyknutí, nesmú byť nijako skreslené a telefón musí tak, ako doteraz, okamžite vyplniť každý váš príkaz.

Tvrdené sklo alebo fólia na displej?

Rozhodovanie medzi ochrannou fóliou alebo sklom môže byť náročné, no ak budete vedieť, aký je medzi nimi rozdiel, určite vám to pomôže. Fólia je na rozdiel od skla tenšia, a teda i lacnejšia, poskytuje však nižšiu formu ochrany. Sklo má za účel ochrániť displej aj pred následkami pádu, je pevnejšie, ale i drahšie.