Ochranné fólie a tvrdené sklá pre LG K50S

Filtre Collapse
ZOBRAZIŤ NA STRÁNKE Collapse
ZOBRAZIŤ NA STRÁNKE Collapse

Smartphone LG K50S: Mierne vylepšený nástupca známeho K40S

Značka LG je na trhu s mobilnými zariadeniami známy pojem, a to už od čias mobilov s klávesnicou. Rozhodne však nezaostáva ani na poli dotykových modelov súčasnej generácie. Pre rok 2019 je zaujímavou novinkou LG K50S, čo je vlastne hardvérovo výkonnejší a takisto rozmerovo väčší nasledovateľ známeho K40S. Novinkou je takisto pridanie tretieho fotoaparátu, ktorý nájdete vzadu. Dizajn Z viditeľného hľadiska tohto novšieho prevedenia zostáva zaujímavým prvkom Full Vision displej s výrezom, ten je navyše maximálne natiahnutý. Viditeľná je hlavne 6,5 palcová obrazovka, ktorá poskytuje síce slušné, avšak relatívne priemerné rozlíšenie HD+ (720 x 1560). Aj v tomto prípade je však vítaná ostražitosť, respektíve ak rôznym nedopatrením mobil poškodíte, pravdepodobné narušenie displeja a jeho dizajnu bude viditeľne znižovať pôvodnú eleganciu. Dotykové mobily s pomerne veľkou obrazovkou je vhodné chrániť vhodným krytom, rovnako vítané sú ochranné fólie. Týmto spôsobom zabezpečíte, aby si mobil uchoval svoj originálnu vizuálnu stránku bez zbytočných škrabancov, ktoré ako vieme, môžeme nazbierať už o pár mesiacov. Kvalitne a zároveň esteticky v tomto smere pôsobia kvalitné tvrdené sklá.

Foto-výbava a snímače

Séria nových mobilov od LG s radovým označením K50S disponuje 13 Mpx fotoaparátom na zadnej strane, rovnako ako vpredu. Dostupný je tiež 5 Mpx snímač a nechýba ani tkzv pomocný fotoaparát (2 Mpx), ktorý sa sústreďuje na rozmazávanie. • Pomocný fotoaparát sa stáva súčasťou takmer všetkých nových modelov smartphonov rôznych značiek.

Operačný systém, výkon a parametre

K50S beží na operačnom systéme Android 9 Pie, čo je najrozšírenejší OS u mobilov súčasnej generácie. Zariadenie disponuje osemjadrovým procesorom s frekvenciou 2 GHz, čo je pomerne slušný výkon, pričom pod rýchlosť spracovania rôznych procesov sa stará operačná pamäť s kapacitou 3GB. V zariadení je dostupné 32 GB úložisko, ktoré je však možné zväčšiť pomocou karty microSD až na 2 TB (!).