CHRISTMAS SALE zľavy až do -50% | Vidieť viac »

Ochranné fólie a tvrdené sklá pre CAT

ZOBRAZIŤ NA STRÁNKE Collapse

Ochranné sklá a fólie na mobily CAT

Poznáte ten pocit, kedy sa po prvom týždni pozriete na svoj nový mobilný telefón a objavíte na jeho displeji prvé (zatiaľ možno nepatrné) škrabance? Mnohých z nás to dokáže poriadne zamrzieť a „zabolieť pri srdci“. V našom e-shope etuo.sk sa snažíme takéto pocity našich zákazníkov čo najviac eliminovať. Práve preto vám ponúkame ochranné doplnky na displeje a obrazovky vašich CAT telefónov, ktoré dokážu takýmto nepekným prekvapeniam zabrániť. Vyberte si aj vy tvrdení sklá na displej alebo ochranné fólie a zabudnite na škrabance a poškodenia.

CAT- Fólie alebo sklo?

Mnoho našich zákazníkov sa nás pýta, aký je rozdiel medzi tvrdeným sklom a ochrannou fóliou. Rozdiel možno nespoznáte na prvý pohľad, ale určite sa nachádza v kvalite a tvrdosti prevedenia týchto doplnkov. Tvrdené sklá sú vďaka špeciálnym postupom výroby tým najodolnejším, čo v rámci ochrany displeja na trhu nájdete. Podľa Mohsovej stupnice tvrdosti sa radia na 9. miesto z 10, čo hovorí o naozaj vysokej odolnosti a tvrdosti materiálu. Tvrdšie ako tvrdené sklá už bývajú často len diamanty, a preto sa im zvykne hovoriť aj diamantová ochrana obrazovky. Môžete na nich pôsobiť ostrými predmetmi, ako je hrot noža alebo kľúče, a ostanú takpovediac nedotknuté. Ochranné fólie sú na druhej strane bežne radené na 3. miesto tejto stupnice. Aj keď však nedosahujú takú tvrdosť, sú omnoho flexibilnejšie ako ochranné sklá. Používajú sa hlavne v prípadoch, kedy už sú na displeji vášho CAT viditeľné malé známky poškodenia (ako drobné škrabance či ryhy). Fólia ich po nalepení dokáže vyplniť a displej tak vyzerá jednoliatejšie a takmer ako nový.

Odolnosť proti poškriabaniu

Cieľom výrobcov ochranných skiel a fólií je, aby ste ich ideálne na vašom telefóne CAT vôbec nevnímali. Sú hrubé len niečo cez 0,3 mm, a tak mobilu nepridajú na hmotnosti ani rozmeroch. Naviac sú potiahnuté oleofóbnou vrstvou, ktorá je veľmi príjemná na dotyk a odolná voči mastným odtlačkom prstov rovnako ako voči vode, prachu a nečistotám.