Ochranné fólie a tvrdené sklá pre Apple iPhone SE (2020)

Filtre Collapse
ZOBRAZIŤ NA STRÁNKE Collapse
ZOBRAZIŤ NA STRÁNKE Collapse

Nezabudnite na ochranné sklo alebo fóliu na displej

Poznáte jednoduchý spôsob, ako pri nešťastných pádoch doslova „zachrániť život“ displeju na telefóne? Odpoveď je vám možno už dávno známa. Jednoznačne najvhodnejšou metódou je aplikovať na obrazovku ochranné sklo alebo fóliu. Tieto na prvý pohľad nevýznamné doplnky totiž dokážu ušetriť nemalé prostriedky za kúpu nového alebo opravu pôvodného displeja. Samozrejme, pri výbere správnej ochrany displeja je veľmi dôležité vybrať si konkrétnu značku a typ, podľa modelu zariadenia, pre ktoré ochranný prostriedok hľadáme. Je to tak z toho dôvodu, že každý výrobca, ale aj každá modelová rada sa môžu navzájom odlišovať, najčastejšie veľkosťou displeja, ako aj rozdielnym umiestnením tlačidiel, prednej a zadnej kamery, otvorov na konektory či reproduktorov. Ďalším rozdielom je tiež špeciálne zakrivenie displeja, vyžadujúce osobitný typ ochranného príslušenstva. 

Rozhodnúť sa pre fóliu alebo ochranné tvrdené sklo?

Pokiaľ považujete svoj obal na mobil za dostatočnú ochranu aj pre displej telefónu, zrejme vás uspokojí už fólia na displej. Pozostáva z tenkého pružného priesvitného plátu z odolného polykarbonátu. Ponúka ochranu pred mastnými odtlačkami prstov, či kvapkami vody bez toho, aby nejako ovplyvňovala citlivosť displeja. Ak ju na displej umiestnite správne, šikovne zahladí drobné prasklinky a navyše dokáže chrániť vaše zariadenie bez toho, aby sa po stranách alebo v rohoch odliepala. Vyšší stupeň ochrany už ponúka tvrdené sklo, ideálne pre tých, ktorí akosi nemajú šťastie a s pádmi telefónu už majú nejaké skúsenosti. Na displej sa nanášajú pomerne ľahko, pričom je pravdepodobnosť, že by pod sklom ostala vzduchová bublina, úplne minimálna. Rozhodnutie pre jeden z výrobkov je teda čisto na vás. Akákoľvek forma ochrany je však lepšia, ako keby ste svoj displej nechali úplne napospas náhodám.

Ochranné sklo alebo fólia je investícia, ktorá sa vráti

Hodnota nového telefónu Apple iPhone SE (2020) nie je práve zanedbateľná. Ak teda chcete, aby si všetky svoje kvality nového zariadenia zachoval čo najdlhšie, odporúčame zainvestovať do účinnej ochrany displeja. Vstupné náklady na takéto opatrenie sú v porovnaní s tým, čo by vám naúčtovali pri výmene rozbitého displeja úplne bezvýznamné. Postarajte sa o svoj mobil a vyberte preň ochrannú fóliu alebo sklo, ktoré mu zaistia dlhšiu životnosť a spoľahlivejšie fungovanie.