Vyhľadávanie obrázkov v Google pomocou telefónu: Ako na to?

Našli ste zaujímavú fotografiu na webe a chceli by ste sa o nej dozvedieť viac? Pomôže vám funkcia vyhľadávania obrázkov Google, vďaka ktorej okrem iného zistíte aj to, či niekto bez vášho súhlasu nepoužíva fotografie, ktoré ste „zavesili“ na sociálne siete alebo na web.

Hľadanie obrázkov je jednoduché

Vyhľadávanie obrázkov v Google pomocou telefónu

Funkcia vyhľadávania obrázkov v službe Google funguje najlepšie, keď je požadovaný obrázok obľúbený a objavuje sa na rôznych miestach na webe. Z toho vyplýva, že na internete nájdete oveľa viac výsledkov obrázkov známych pamiatok, miest, či osobností ako vašich vlastných fotografií.

Čo robiť, ak chcete nájsť viac obrázkov v službe Google, ktoré sú podobné tomu, čo vás zaujíma?

1. Kliknite na obrázok a „podržte“ ho.

2. V okne, ktoré sa objaví, vyberte funkciu: „Vyhľadať túto grafiku na Google".

Vo výsledkoch vyhľadávania sa vám zobrazia stránky, na ktorých je snímok umiestnený, jeho ďalšie rozmery a podobné obrázky.

Všetky obrázky a adresy URL, ktoré sa odosielajú počas vyhľadávania obrázkov, sa ukladajú do služby Google, ktorá ich využíva na zlepšenie svojich služieb.

Aké programy na identifikáciu obrázkov existujú?

aipoly vision - Vyhladavanie obrazkov v Google pomocou telefonu

Na trhu sú rôzne zaujímavé aplikácie a programy na identifikáciu objektov pomocou fotoaparátu. Jedným z nich je napríklad bezplatný program Aipoly dostupný pre zariadenia iPhone a Android v obchodoch Google Play a iTunes. Ako funguje?

Táto aplikácia rozpoznáva objekty bez toho, aby ste museli vopred snímať obrázky. Slušne zvláda identifikáciu každodenných predmetov, rôznych typov potravín, mnohých druhov zvierat a rastlín. Bohužiaľ, ako pri všetkom, čo sa vyvíja, aj tento program neustále potrebuje vylepšenia a aktualizácie.

Puzdrá Overit' to!

Milan Jarko
Milan Jarko

Milovník nových technológií, už roky fascinovaný mobilnými zariadeniami. Vášnivý fanúšik gadgetov a tester GSM príslušenstva. Nedávno - recenzent elektronických zariadení a redaktor. Vo voľnom čase sa venuje drotárstvu a hrá na konzole. Na blogu etuo má na starosti riešeniu problémov, s ktorými sa dennodenne stretávajú používatelia smartfónov.

Rating: 4.40 / 5.0 (10)
Vaše hodnotenie
Please select one of each of the ratings above.