V telefóne nejde zvuk - čo robiť?

Chýbajúce zvuk je v zariadeniach Android relatívne častý problém. V dnešnom článku popisujeme tri najčastejšie problémy s reprodukciou zvuku vo smartphonoch a radíme, ako sa s týmito vadami vysporiadať.

Situácia 1. Telefón detekuje slúchadlá, ktoré nie sú pripojené

V telefóne nejde zvuk - slúchadlá

Ak slúchadlá nie sú pripojené k zariadeniu a ikona signalizujúca pripojenie je napriek tomu zobrazená na obrazovke telefónu, potom sa telefón zasekol v režime náhlavnej súpravy. V tomto prípade nebudeme počuť zvuk zo smartphonu, kým nepripojíme slúchadlá. Tento problém sa dá vyriešiť pomocou nasledujúcich metód:

• Zvyšovaním hlasitosti v telefóne - Stlačte tlačidlo na zvýšenie hlasitosti v telefóne, aby ste opustili režim stlmenia zvuku.

• Znovu pripojte slúchadlá - Skúste niekoľkokrát pripojiť a odpojiť slúchadlá a reštartovať telefón. Skontrolujte, či na obrazovke smartfónu zmizne ikona náhlavnej súpravy.

• Vyčistite jack pre slúchadlá - Slúchadlový jack konektor môže byť pokrytý prachom a špinou, preto ho vyčistite mäkkou kefkou alebo použitím stlačeného vzduchu.

• Reštartujte prístroj - Vypnite a znovu zapnite smartphone alebo vyberte a vložte batériu do telefónu.

• Obnovenie továrenského nastavenia telefónu - Vytvorte zálohu dôležitých súborov, prejdite do Nastavenia > Systém > Zálohovať a obnoviť > Obnovenie továrenských dát > Obnoviť telefón (názvy funkcií sa môžu líšiť v závislosti od modelu smartphonu).

Situácia 2. Reproduktor v telefóne prestal náhle pracovať

telefón

Ak telefón nevydáva žiadne zvuky, tzn. nepočujete žiadne zvonenie, hudbu ani upozornenie, možná príčina je v softvéri. Môžete sa pokúsiť odstrániť vadu nasledujúcim postupom:

• Reštart smartphonu - Pre obnovenie zariadenia jednoducho reštartujte telefón s Androidom.

• Vypnutie funkcie Bluetooth v telefóne - Niekedy môže funkcia Bluetooth spôsobiť problémy s reproduktorom. Prejdite na kartu Nastavenie > Pripojiť k zariadenie > Bluetooth (názvy funkcií sa môžu líšiť v závislosti od modelu smartphonu).

• Obnovenie továrenského nastavenia telefónu - Obnovenie nastavení do továrenského nastavenia môže byť efektívny spôsob, ako vyriešiť väčšinu problémov so softvérom Android.

Situácia 3. Telefón sa prepne do tichého režimu

V telefóne nejde zvuk - aplikácie

Používatelia smartphonov sa niekedy sťažujú, že ich zariadenia sú pri volaní vypnutá alebo sa sama prepínajú do tichého režimu. Tento prípad môže byť spôsobený aplikáciou tretej strany alebo nepotrebnými súbory vo vyrovnávacej pamäti. Tento problém sa dá vyriešiť dvoma spôsobmi:

• Odinštalovanie škodlivé aplikácie - Ak problém doteraz nebol vyriešený, odstráňte aplikáciu, ktorú ste naposledy nainštalovali.

• Vymazanie vyrovnávacej pamäte nepotrebných súborov - Stiahnite aplikáciu na vyčistenie súborov medzipamäte, napríklad App Cache Cleaner. Skontrolujte, či problém pretrváva aj po použití programu.

Ak aj napriek vyššie uvedenému riešenie smartphone stále nevydáva žiadne zvuky, znamená to, že zariadenie bolo mechanicky poškodené. V tejto situácii odporúčame navštíviť autorizovaný servis, kde odborníci opravia poškodené súčasti.

Slúchadlá k mobilu Overit' to!

Milan Jarko
Milan Jarko

Milovník nových technológií, už roky fascinovaný mobilnými zariadeniami. Vášnivý fanúšik gadgetov a tester GSM príslušenstva. Nedávno - recenzent elektronických zariadení a redaktor. Vo voľnom čase sa venuje drotárstvu a hrá na konzole. Na blogu etuo má na starosti riešeniu problémov, s ktorými sa dennodenne stretávajú používatelia smartfónov.

Rating: 4.40 / 5.0 (14)
Vaše hodnotenie
Please select one of each of the ratings above.