+421 233056423 Po - Pia 9:00 - 17:00
 
 
SCHRÁNKA
 
Košík
je prázdny
+
+
+
Tipy

Ukladanie na pamäťovú kartu - ako nastaviť?

Interná pamäť každého smartfónu má svoje limity a väčšinou je lepšie, prideliť ju aplikáciám a iným systémovým súborom. Vďaka tomu telefón jednoducho funguje rýchlejšie a efektívnejšie. Fotografie, videá a iné veľké súbory by sa mali ukladať na pamäťovú kartu. Ako nastaviť ich automatické ukladanie na prenosný ukladací priestor?

Prečo je ukladanie na pamäťovú kartu lepším riešením?

1. Ukladanie na pamäťovú kartu - ako nastaviť?

Hneď na začiatok stojí za zmienku, že existujú telefóny, ktorých modely nie sú vybavené čítačkami pamäťových kariet. Jedná sa o všetky iPhony, ale aj niektoré vlajkové lode s Androidom, ktoré majú veľmi veľkú vnútornú pamäť. V takomto prípade, je používanie pamäťovej karty pre používateľa smartfónu nemožné. Väčšina telefónov s Androidom však umožňuje používanie pamäťových kariet. Nové modely dokážu čítať médiá s naozaj veľkou kapacitou: 128 GB, 256 GB a niekedy aj 1000 GB. To vám umožní uložiť obrovské množstvo fotografií, videí vo vysokom rozlíšení alebo aj iných veľkých súborov.

Používanie pamäťovej karty môže mať veľký význam, najmä ak na svojom telefóne používate kvalitný fotoaparát. Zhotovené fotografie sú jednoducho väčšieho rozmeru, čím sa interná pamäť zariadenia zapĺňa oveľa rýchlejšie. Pamäťová karta umožňuje aj jednoduchší prenos dát. Dáta si môžete posielať ďalej bezdrôtovo, ako keby boli v pamäti telefónu. Pamäťovú kartu však môžete kedykoľvek vybrať a pripojiť ku kompatibilnej čítačke, napr. v notebooku alebo tablete. Takáto mobilita môže mať veľký význam, napr., keď sa chceme pochváliť novými fotkami z dovolenky.

Ako povoliť ukladanie na pamäťovú kartu?

Ak chcete uložiť nasnímané fotografie a videá na pamäťovú kartu telefónu, je najlepšie prejsť priamo do nastavení fotoaparátu:

•  Otvorte aplikáciu Fotoaparát a prejdite do jej nastavení, zvyčajne ťuknutím na ikonickú ikonu ozubeného kolieska.

•  Na niektorých telefónoch s Androidom sa možnosť ukladať fotografie a videá na pamäťovú kartu zobrazí okamžite, na iných budete musieť nastavenia rozšíriť napríklad klepnutím na ikonu troch bodiek.

•  Keď rozbalíte všetky kategórie nastavení fotoaparátu, mali by ste vidieť možnosť s názvom „Umiestnenie súboru“ alebo niečo podobné. Môžete si vybrať medzi internou pamäťou smartfónu alebo pamäťovou kartou. Vyberáme to druhé.

Ak chcete uložiť všetky stiahnuté súbory z internetu na pamäťovú kartu telefónu s Androidom, postupujte podľa nasledujúcich krokov:

•  Uistite sa, že máte nainštalovanú aplikáciu Súbory Google. Ak nie, stiahnite si ju z obchodu Google Play.

•  Otvorte aplikáciu Súbory Google a rozbaľte ľavý panel s ikonou troch vodorovných čiar.

•  Prejdite do nastavení aplikácie a povoľte ukladanie na SD kartu. Ak budete požiadaní o poskytnutie pamäťovej karty pre aplikáciu, musíte s tým súhlasiť.

•  Pripravené! Teraz by sa súbory, ktoré stiahnete z internetu, mali automaticky uložiť na pamäťovú kartu bez preťaženia internej pamäte smartfónu.

Puzdrá Overiť to!Ocena: 4.6 / 5.0 (12)
Twoja ocena