Triky, ako zväčšiť pamäťovú kapacitu vo vašom smartfóne

Najmä lacnejšie modely smartfónov majú občas problém s nedostatkom dostupnej internej pamäte. Je niekoľko jednoduchých spôsobov, ako môžete túto kapacitu navýšiť, aby váš telefón fungoval lepšie.

Metóda č. 1: Sformátovanie pamäťovej karty na internú pamäť telefónu

Ak by ste potrebovali viac pamäte na aplikácie, je možné uložiť ich na vašu microSD kartu. Stačí pridať microSD kartu ako súčasť internej pamäte telefónu - prestane tak fungovať ako úložisko dát a stane sa neoddeliteľnou súčasťou internej kapacity telefónu. Stačí v nastaveniach telefónu nájsť sekciu “Nastavenia pamäte” -> “SD karta” a zvoliť “Sformátovať ako internú pamäť”.

Metóda č. 2: Presun aplikácií na dátovú kartu

Pamäťové karty

Treba povedať, že na microSD kartu nie je možné preniesť všetky aplikácie z internej pamäte. V nastaveniach telefónu nájdite sekciu “Aplikácie”, vyberte aplikáciu, ktorú chcete presunúť a zvoľte “Presunúť na SD kartu”. Ak táto možnosť nie je dostupná, aplikácia musí ostať súčasťou vnútornej pamäte telefónu.

Metóda č. 3: Automatické ukladanie fotiek na dátovú kartu

Aplikácie či hry nie sú jediní “žrúti” dátovej kapacity. V prípade, že veľa miesta vo vašom telefóne zaberajú fotky, môžete ušetriť miesto tak, že nastavíte automatické ukladanie fotiek na microSD kartu. Túto voľbu nájdete v nastaveniach vášho fotoaparátu.

Metóda č. 4: Vymazanie zbytočných a nepoužívaných aplikácií

telefónnych aplikácií

Ak si otvoríte “Play Store” a sekcii “Moje Aplikácie” zvolíte “Nainštalované aplikácie”, uvidíte zoznam aplikácií, ktorý si môžete roztriediť podľa dátumu posledného použitia. Vďaka tomu uvidíte, ktoré aplikácie nepoužívate vôbec a ktorých sa môžete zbaviť. Je dobré občas poupratovať, a to platí aj pre váš telefón.

Metóda č. 5: Vymazanie cache ostatných aplikácií

Cache, teda akési príručné dáta aplikácie, vedia najmä pri častom používaní tiež zahltiť pamäť. Pravidelné čistenie umožní tieto nadbytočné dáta vyhodiť. Spôsob čistenia je rôzny - napríklad na telefónoch Huawei nájdete túto funkciu v správcovi pamäte (“Memory Manager”). U iných značiek nájdete čistenie cache v nastaveniach telefónu.

Metóda č. 6: Presun fotiek na cloud

smartphone súbory na cloud

V prípade, že nemáte dodatočnú dátovú kapacitu (ako napríklad dosť veľkú microSD kartu), môžete presunúť vaše uložené fotografie do online cloudu. O tom, ako na to, sme písali v tomto blogu (Ako automaticky prenesiem fotografie z telefónu do cloudu?).

Pamäťové karty Overit' to!

Milan Jarko
Milan Jarko

Milovník nových technológií, už roky fascinovaný mobilnými zariadeniami. Vášnivý fanúšik gadgetov a tester GSM príslušenstva. Nedávno - recenzent elektronických zariadení a redaktor. Vo voľnom čase sa venuje drotárstvu a hrá na konzole. Na blogu etuo má na starosti riešeniu problémov, s ktorými sa dennodenne stretávajú používatelia smartfónov.

Rating: 4.70 / 5.0 (17)
Vaše hodnotenie
Please select one of each of the ratings above.