Telefón stráca sieť - čo robiť?

Nedostatok pokrytia a s tým súvisiace problémy s komunikáciou, vás môžu nahnevať, nedivíme sa. Užívatelia telefónov chcú bez problémov používať základné funkcie telefónu kedykoľvek potrebujú. Prečítajte si naše návrhy ako problémy so sieťou vyriešiť.

1. Reštartujte zariadenie

vypnutie telefónu

Skúste telefón vypnúť a znova zapnúť. Po reštartovaní sa systém obnoví a znova vyhľadá sieť. Ak reštartovanie telefónu nezaberá, prejdite na nasledujúce kroky.

2. Zapnite a vypnite režim lietadla

Užitočným riešením môže byť aj zapnutie letového režimu na telefóne. Rozbaľte oznámenia na obrazovke potiahnutím prsta nadol z hornej časti obrazovky, vyhľadajte ikonu letového režimu a ťuknite na ňu. Počkajte asi 15 sekúnd a vypnite nastavenie. Skontrolujte, či sa problém s pokrytím vyriešil. Ak nie, čítajte a skúšajte ďalej.

3. Zapnite automatický výber siete

logo Android

Ak máte telefón s operačným systémom Android akejkoľvek značky, vyskúšajte zapnúť automatický výber siete. Vo väčšine prípadov by sa mal problém vyriešiť. Ak chcete aktivovať automatický výber siete, postupujte podľa týchto krokov:

•  prejdite na položku Nastavenia telefónu

•  vyberte: „Normálne a bezdrôtové siete“ >> „Mobilná sieť“ >> „Operátor“ (Názvy záložiek sa môžu mierne líšiť v závislosti od modelu telefónu a verzie systému Android.)

•  aktivovať (alebo skontrolovať, či je funkcia aktívna) "Vybrať automaticky"

Telefón automaticky vyhľadá sieť a po jej identifikácii sa pokúsi pripojiť k sieti. To by malo problém vyriešiť. Ak sa tak neudeje, pokračujte.

4. Aktualizujte softvér telefónu

Softvér mobilného zariadenia sa musí z času na čas aktualizovať. Aktualizácie prinášajú vylepšenia a dokážu opraviť chyby, ktoré sa naposledy v softvéri vyskytli. Skontrolujte, či je vo vašom smartfóne k dispozícii nová aktualizácia. Ako? Prejdite na položku „Nastavenia“ >> „Systém“ >> „O telefóne“ >> „Vyhľadať aktualizácie“. Ak je k dispozícii nová verzia softvéru, prevezmite ju a nainštalujte. Po aktualizácii sa telefón reštartuje a pokúsi sa pripojiť k dostupnej sieti. Skontrolujte, či sa problém pokrytia vyriešil, a ak nie, pokračujte.

5. Skontrolujte kartu SIM

SIM karta

Problém so sieťou môže mať na svedomí aj chybná karta SIM. Skontrolujete to tak, že ju vyberiete z vášho telefónu a vložíte ju do iného funkčného smartfónu. Skúste si zavolať. Ak sa vám to podarí, znamená to, že problém je vo vašom zariadení. Ak nie, dôvodom je chybná karta SIM. Obráťte sa v takomto prípade na operátora (Prečítajte si aj článok: Čo robiť, ak telefón nenačítava SIM kartu?).

6. Odinštalujte „podozrivú“ aplikáciu

aplikácie

Popremýšľajte, koľko asi trvajú problémy s pokrytím. Ak sa chyba vyskytla len nedávno, po tom, čo ste si stiahli novú aplikáciu, mali by ste ju skontrolovať. Odinštalujte program a zistite, či k chybe so sieťou došlo v dôsledku prítomnosti tejto aplikácie.

7. Obnovte výrobné (pôvodné) nastavenia telefónu

Ak žiadne z nami odporúčaných riešení nevedie k očakávanému výsledku, obnovte nastavenia telefónu. Pred časom sme na našom blogu písali o tom, ako správne resetovať telefón. Týmto krokom sa z telefónu odstránia všetky údaje a aplikácie, takže ak o fotky, videá alebo iné súbory nechcete prísť, zálohujte si svoj telefón ešte pred obnovením pôvodných nastavení. Túto možnosť nájdete v nastaveniach telefónu.

Puzdrá Overit' to!

Milan Jarko
Milan Jarko

Milovník nových technológií, už roky fascinovaný mobilnými zariadeniami. Vášnivý fanúšik gadgetov a tester GSM príslušenstva. Nedávno - recenzent elektronických zariadení a redaktor. Vo voľnom čase sa venuje drotárstvu a hrá na konzole. Na blogu etuo má na starosti riešeniu problémov, s ktorými sa dennodenne stretávajú používatelia smartfónov.

Rating: 4.20 / 5.0 (5)
Vaše hodnotenie
Please select one of each of the ratings above.