Na trhu je stále viac a viac modelov telefónov so snímačom odtlačkov prstov v obrazovke. Táto funkcia je rovnako obľúbená ako odomykanie telefónu pomocou tváre. Poďte sa s nami pozrieť na nevýhody a výhody biometrických čítačiek, aby ste vedeli, či si vyberiete smartfón s touto populárnou funkciou.
1. pohodlné používanie – čítačka je umiestnená presne na mieste, ktoré užívateľ chytí palcom, keď vezme telefón do ruky.
2. ucelený dizajn telefónu – dizajnéri nemusia zahrnúť do smartfónu rôzne tlačidlá, ktoré sa používajú na odomknutie telefónu, čítačka nemá žiadne ďalšie výrezy.
3. futuristický vzhľad – výrobcovia zvyčajne používajú optické skenery na obrazovke, ktoré sa pred skenovaním prsta zvýraznia a zobrazia na displeji príjemné animácie očí.
1. skener na obrazovke je pomalší ako klasické odomykanie – odblokovaním telefónu s čítačkou obrazovky sme nútení držať prst na skeneri o niečo dlhšie ako v prípade bežného odomykania.
2. ochranná fólia môže sťažiť čítanie – zle aplikovaná ochranná fólia s viditeľnými záhybmi a bublinami môže spôsobiť, že skener nebude správne fungovať.
3. skener môže byť viditeľný - niekedy je vidieť obrys snímača odtlačkov prstov, deje sa to najmä pri jasnom slnečnom svetle.
4. na čítačku si musíte zvyknúť – vzhľadom na to, že skener je malý, musíte si na jeho umiestnenie zvyknúť.
Čítačka skrytá pod obrazovkou je jednou z najlepších funkcií zabezpečenia telefónu. Toto riešenie má síce pár nevýhod, no výrobcovia telefónov neustále pracujú na jej vylepšení. Pri rozhodovaní sa, aký model kúpiť, by ste určite mali zvážiť kúpu smartfónu so snímačom odtlačkov prstov na obrazovke.