CHRISTMAS SALE zľavy až do -50% | Vidieť viac »

Telefón neotvára súbory PDF - čo robiť?

Súbory PDF sú jedným z najpopulárnejších formátov textových súborov, ktoré používame na počítačoch aj telefónoch. Tieto súbory a ich čitateľnosť sú spoľahlivé a umožňujú pohodlnejšie prezeranie súborov, napr. vyhľadávanie konkrétnych slov alebo rýchly prechod na konkrétnu stránku súboru. Čo teda robiť v situácii, keď telefón z neznámych dôvodov neotvorí tieto súbory?

Telefón s Androidom neotvorí súbory PDF – dôvody a riešenia

Telefon-neotvara-subory-PDF-co-robit

Medzi najčastejšie dôvody, prečo smartfón s operačným systémom Androidom neotvára súbory PDF, patrí pokus o otvorenie poškodeného alebo zašifrovaného súboru, ale aj použitie aplikácie, ktorá nepodporuje súbory PDF. V závislosti od príčiny tohto problému je potrebné siahnuť po rôznych riešeniach problému. Ak chcete vylúčiť prvú alebo druhú možnosť, skúste najskôr súbor najskôr otvoriť v špeciálnej aplikácii.

V obchode Google Play je množstvo aplikácií, ktoré smôžete použiť na otváranie súborov PDF. Jedná sa napar. o asi najznámejší Adobe Acrobat Reader alebo aj program PDF Document Scanner – stačí si stiahnuť jeden z nich a súbory bez problémov otvoríte. Ak si však z nejakého dôvodu nechcete do telefónu sťahovať ďalšiu aplikáciu, na otváranie súborov PDF môžete použiť aj Disk Google alebo aj disk One Drive. Ako to spraviť? Nájdite súbor PDF, ktorý chcete otvoriť v správcovi súborov v telefóne, podržte ho alebo klepnite na bodky vedľa neho a vyberte „Otvoriť v“. Následne sa vám zobrazí zoznam aplikácií, ktoré je možné použiť na otvorenie súboru PDF. Aj keď ste predtým mali na svojom smartfóne aplikáciu na prehrávanie PDF súborov, uistite sa, že nevyžaduje aktualizáciu.

Na otvorenie zašifrovaného súboru PDF budete musieť zadať správne heslo do poľa, ktoré vám aplikácia zobrazí. Ak sa stalo, že vyššie uvedené metódy zlyhali, môžete mať dôvodné podozrenie, že súbor PDF je poškodený. V takejto situácii môže byť jediným riešením skúsiť stiahnuť súbor znova so stabilným pripojením, napríklad po pripojení smartfónu k Wi-Fi sieti, alebo preniesť PDF do telefónu z iného zariadenia.

iPhone neotvorí súbory PDF – čo robiť?

Používateľom iPhone sa stáva, že webový prehliadač Safari neotvára všetky súbory PDF. V takomto prípade je lepším riešením čítanie súborov PDF v aplikácii Knihy. Po otvorení súboru PDF, priloženom napríklad v e-maily, vyberte ikonu zdieľania na obrazovke vášho telefónu iPhone. Následne stačí klepnúť na „Kopírovať do kníh“. Rovnakým spôsobom môžete tiež importovať PDF do Kníh z inej aplikácie.

Ďalším spôsobom, ako otvoriť súbor PDF na vašom iPhone, je pridať ho do knižnice vášho iPhone priamo z počítača. Môžete na to použiť iTunes alebo aplikáciu Apple Knihy na Macu.

Puzdrá overiť to!
Milan Jarko
Milan Jarko

Milovník nových technológií, už roky fascinovaný mobilnými zariadeniami. Vášnivý fanúšik gadgetov a tester GSM príslušenstva. Nedávno - recenzent elektronických zariadení a redaktor. Vo voľnom čase sa venuje drotárstvu a hrá na konzole. Na blogu etuo má na starosti riešeniu problémov, s ktorými sa dennodenne stretávajú používatelia smartfónov.

Rating: 4.70 / 5.0 (13)
Vaše hodnotenie
Please select one of each of the ratings above.