Telefón ako webová kamera - ako na to?

Používatelia, ktorí nemajú webovú kameru a chceli by prevádzkovať video chaty cez Skype alebo inú službu, môžu na tento účel používať svoj Android smartphone. V dnešnom článku poradíme, ako šikovným spôsobom premeniť fotoaparát telefónu na plnohodnotnú webovú kameru.

Inštalácia aplikácie DroidCam do počítača a telefónu

logo droidcam

Aby sa počítač pripojil k fotoaparátu smartphonu, je nutné nainštalovať príslušné ovládače. Ak to chcete urobiť, stiahnite si DroidCam z oficiálnych webových stránok a potom extrahujte súbor a nainštalujte ho do počítača.

Ďalším krokom je stiahnutie aplikácie pre Android, ktorá pošle obrázok z fotoaparátu do počítača. Za týmto účelom inštalujeme softvér DroidCam z obchodu Google Play v našom telefóne a spustíme aplikáciu.

Prenos záberu z fotoaparátu do počítača

telefón a prenosný počítač

Pre škárovanie počítača a smartphonu nájdite v menu "Štart" klienta DroidCam a povoľte ho v počítači. Po spustení sa objaví okno, v ktorom by ste sa mali rozhodnúť, ako sa k telefónu pripojiť. K dispozícii je pripojenie cez Wi-Fi / LAN alebo cez USB kábel. Prvá metóda vyžaduje zadanie IP adresy smartphonu a portu, na ktorom je obraz vysielaný v oknách. Táto informácia sa zobrazí na hlavnej obrazovke aplikácie Android DroidCam. Dlhodobé používanie tejto metódy bohužiaľ vybíja batériu smartphonu, takže je nutné použiť nabíjačku alebo powerbanku.

Druhým spôsobom je pripojenie pomocou USB kábla, ktoré nevyžaduje vyplnenie žiadnych ďalších údajov. Tento kábel smartphone súčasne nabíja, takže sa nedostanete do problému s batériou. Ak dávate prednosť pripojenie k vášmu telefónu cez USB, kliknite na "connect to phone (USB)".

Skontrolujte funkciu fotoaparátu

skype

Ak chcete zistiť, či ste úspešne spárovali webovú kameru svojho telefónu s počítačom, ideálne spustite program Skype a prejdite do záložky: Nástroje > Možnosti > Nastavenie videa. Potom v poli "Vybrať webovú kameru" nájdite váš fotoaparát, ktorý sa objaví pod názvom DroidCam Source. Ak bol proces úspešný, uvidíte obrázok zo svojho fotoaparátu na smartphonu priamo v aplikácii Skype.

Káble do mobilu Overit' to!

Milan Jarko
Milan Jarko

Milovník nových technológií, už roky fascinovaný mobilnými zariadeniami. Vášnivý fanúšik gadgetov a tester GSM príslušenstva. Nedávno - recenzent elektronických zariadení a redaktor. Vo voľnom čase sa venuje drotárstvu a hrá na konzole. Na blogu etuo má na starosti riešeniu problémov, s ktorými sa dennodenne stretávajú používatelia smartfónov.

Rating: 4.30 / 5.0 (23)
Vaše hodnotenie
Please select one of each of the ratings above.