Selfie svetlo – oplatí sa?

Možno ste o ňom ešte nepočuli, no ak sa pohybujete vo svete technológií alebo sa venujete foteniu, určite ste túto novinku zaznamenali. Fotenie telefónmi sa stáva čoraz bežnejšie a v súčasnosti už nepotrebujete drahý foťák na to, aby ste mali ostré fotky hrajúce farbami. A keďže si výrobcovia všimli, že fotografie z telefónov sú čoraz obľúbenejšie, začali ponúkať rôzne príslušenstvo, ktoré ich urobí ešte viac profesionálne a prepracovanejšie. Medzi takéto príslušenstvo patrí práve aj LED selfie svetlo, o ktorom si v tomto článku povieme niečo viac.

Dizajn a používanie

Led blesk

Väčšina dostupných LED blesk má okrúhly tvar a malé rozmery. Montovanie na telefón nie je nijak zložité, stačí si ich zaklipnúť ako štipec. Ich výhodou je univerzálnosť, takže nezáleží, akej značky či veľkosti je váš smartfón.

Kompaktnosť tohto príslušenstva je tiež veľkou výhodou, takže si ho môžete zobrať kamkoľvek so sebou. Predtým boli dostupné len „light rings“, ktoré boli oveľa väčšie a nebolo možné s nimi príliš manipulovať. Selfie svetlo je takým ich menším bratom.

Výhody používania selfie svetla

LED blesk na mobil

Hlavnou výhodou tohto pomocníka je, že zlepšuje kvalitu fotografií. A to hlavne tých, ktoré robíte pri úplnej tme alebo v šere. Funkcia blesku vytvára na fotografiách jasnejší a sviežejší vzhľad. Kúpu takéhoto zariadenia by ste mali zvážiť aj vtedy, ak máte e-shop. Na potenciálneho zákazníka bude pôsobiť produkt atraktívnejšie a profesionálnejšie.

Selfie svetlo môže byť veľkým pomocníkom aj pri fotení dokumentov alebo rôznych poznámok. Vďaka nemu bude písmo na fotkách oveľa ostrejšie, a tým aj ľahšie čitateľné. Tieto svetlá majú aj dva režimy svietenia - pulzujúci a kontinuálny, ktoré sa používajú na rôzne efekty pri natáčaní videí pomocou telefónu.

Kúpiť či nekúpiť?

Selfi blesk

Táto LED lampa je príslušenstvom, ktoré určite využijete. Netreba však zabúdať, že aj na tento produkt sa vytvárajú nekvalitné napodobeniny. Nekvalitné príslušenstvo môže poškodiť váš smartfón, preto si dajte pozor, kde alebo od koho si toto príslušenstvo kupujete.

Led blesk Ověřit to

Milan Jarko
Milan Jarko

Milovník nových technológií, už roky fascinovaný mobilnými zariadeniami. Vášnivý fanúšik gadgetov a tester GSM príslušenstva. Nedávno - recenzent elektronických zariadení a redaktor. Vo voľnom čase sa venuje drotárstvu a hrá na konzole. Na blogu etuo má na starosti riešeniu problémov, s ktorými sa dennodenne stretávajú používatelia smartfónov.

Rating: 4.30 / 5.0 (13)
Vaše hodnotenie
Please select one of each of the ratings above.