Prenos aplikácií do nového telefónu – ako na to?

Poznáte to – kúpite si nový telefón, radujete sa z neho a potom začnete premýšľať nad tým, že ako to všetko z toho starého telefónu preniesť do toho nového? Najviac vás asi budú mrzieť také aplikácie, za ktoré ste si museli zaplatiť alebo tie, ktoré vo svojom telefóne veľmi často používate a máte v nich uložených kopec dát. Nemusíte sa ale báť, pretože my vám dnes ukážeme ako na to, a to či už máte iOS alebo Android.

Prenos aplikácií na telefónoch s Androidom

telefóny s Androidom

V telefónoch s Androidom existuje pomocník, ktorý si zapamätá všetky stiahnuté aplikácie, a tým je účet na Google. Ak teda chcete preniesť aplikácie zo starého telefónu do nového, v novom telefóne sa musíte prihlásiť práve na ten účet, ktorý ste doposiaľ používali v predošlom telefóne. Hneď ako sa prihlásite, sprievodca vo vašom účte vám ponúkne možnosť synchronizácie, čiže inštaláciu predtým používaných aplikácií, ktoré máte v účte uložené. Na tento systém sa však nemôžete spoliehať úplne, pretože sa vám nemusia stiahnuť všetky aplikácie. Stiahnu sa len tie, ktoré vytvárajú svoje záložné kópie na cloude.

Ako zistíte, či sa aplikácia na cloude zálohuje? Jednoducho sa prihláste sa do nastavení služby Google Disk a zvoľte položku Správa záloh. Ak danú aplikáciu nájdete v zozname, znamená to, že si vytvára zálohu, a tak sa nemusíte báť, že by sa vám do nového telefónu nepreniesla.

Prenos aplikácií na telefónoch so systémom iOS

telefóny Apple

Čo sa týka iPhonov, aplikácie sa dajú prenášať pomocou zálohovania na iCloude. Keď si kúpite akýkoľvek telefón od Apple, prvá otázka, ktorú sa vás telefón pri zapnutí spýta, bude práve ohľadom prenášania dát. Tento proces je rýchly a veľmi jednoduchý. Stačí sa prihlásiť cez telefón do iCloudu. Jedinou nevýhodou je, že tento proces je možný len pri prvom aktivovaní iPhone.

Nasledujúcim krokom je vyhľadanie iCloud backup alebo iCloud archívu a tam kliknete na možnosť „Vytvoriť teraz“. Po vytvorení kópie môžete iPhone aktivovať. Nezabúdajte na to, že by ste mali mať počas celého procesu zapnutú Wi-Fi. Keď už bude telefón pripravený, stačí, ak v okne, ktoré vám vyskočí, vyberiete možnosť „otvoriť zálohu z iCloud“. A hotovo! Vaše dáta, fotky aj aplikácie budú automaticky premiestnené aj do nového telefónu.

Ďalšou možnosťou je prenos dát cez kábel, a to pomocou aplikácie iTunes. Tento proces je ale oveľa komplikovanejší, keďžeprebieha cez počítač s aplikáciou iTunes.

Puzdrá Overit' to!

Milan Jarko
Milan Jarko

Milovník nových technológií, už roky fascinovaný mobilnými zariadeniami. Vášnivý fanúšik gadgetov a tester GSM príslušenstva. Nedávno - recenzent elektronických zariadení a redaktor. Vo voľnom čase sa venuje drotárstvu a hrá na konzole. Na blogu etuo má na starosti riešeniu problémov, s ktorými sa dennodenne stretávajú používatelia smartfónov.

Rating: 4.30 / 5.0 (12)
Vaše hodnotenie
Please select one of each of the ratings above.