Nájdi obal pre svoje zariadenia:
Značka zariadenia
Model zariadenia
   
+421 233056423 Po - Pia 9:00 - 17:00
 
 
SCHRÁNKA
 
Košík
je prázdny
Tipy

Prečo telefón posiela namiesto SMS správ MMS? A čo s tým robiť?

Keď vytvorený text SMS správy prevyšuje stanovený počet znakov, telefón ho automaticky skonvertuje na MMS. Hoci táto skutočnosť väčšine používateľov nespôsobuje nejaké značné problémy, pre niektorých môže byť nepríjemná. Môžeme teda zabrániť takejto premene?

Prečo sa z SMS stáva MMS?

1. Prečo telefón posiela namiesto SMS správ MMS? A čo s tým robiť?

Na mnohých telefónoch sa SMS správa po prekročení 150 znakov automaticky konvertuje na MMS. Posielanie MMS správ namiesto textových však nevyhovuje najmä tým, ktorí používajú balíčky s obmedzeným počtom MMS správ. Rovnako sa môžu vyskytnúť aj technické problémy s ich odoslaním, napríklad, ak v danej chvíli nepoužívate mobilné dáta. Okrem toho sa MMS-ka nedostane ani k príjemcovi, ktorý nemôže prijímať MMS správy, čiže sa ani nedozvie o vašom pokuse o kontakt. V takomto prípade je lepšie použiť overenú SMS. Znamená to však, že musíte písať a odosielať len krátke správy, aby sa náhodou nekonvertovali? To rozhodne nie.

Ako zabrániť odosielaniu MMS namiesto SMS?

Existuje možnosť obísť automatickú zmenu SMS na MMS po prekročení limitu 150 znakov v textovej správe. Ak chcete vedieť, ako na to, stiahnite si špeciálnu aplikáciu, z ktorej budete posielať textové správy. Príkladom takejto aplikácie je Textra, ktorá je k dispozícii v obchode Google Play. Okrem zabránenia nežiaducej konverzie SMS na MMS má aj mnoho ďalších užitočných funkcií. Môžete v nej napríklad vyhľadávať správy podľa dátumu alebo vybraného slova. Ponúka tiež množstvo skvelých funkcií, viac ako 100 motívov návrhov materiálov a farieb bublín, ale aj rôzne veľkosti a tvar písma.

Puzdrá Overiť to!


Ocena: 4.4 / 5.0 (8)
Twoja ocena