Používaný iPhone - stojí za to?

Premýšľate nad kúpou používaného mobilu iPhone? Zvážte všetky výhody a nevýhody kúpy používaných zariadení od Apple. Prečítajte si starostlivo náš zoznam, ktorý vám pomôže sa rozhodnúť.

Používaný iPhone – výhody:

Používaný iPhone – výhody

1. Nižšia cena – tá je asi najväčšou výhodou, vďaka ktorej získate iPhone v dobrom stave za polovičnú cenu.

2. Žiadne ďalšie poplatky – operátori ponúkajú naoko výhodné ponuky paušálov s novým zariadením, no keď spočítate splátky počas trvania viazanosti, zistíte, že ponuka je veľmi nevýhodná. Keď kúpite používaný iPhone bez podpísania dlhodobej zmluvy, vyhnete sa „výhodným“ ponukám a dodatočným nákladom.

3. Testované zariadenia – ak kúpite používaný iPhone model, ktorý bol testovaný, pravdepodobne bude mať „vychytané“ systémové chyby. Nové zariadenia s inovatívnym, netestovaným softvérom, často spôsobujú problémy.

4. Schopnosť kontrolovať telefón – kúpou používaného iPhone presne viete, čo kupujete. Pri novom iPhone nemáte žiadnu kontrolu nad tým, aké zariadenie dostanete a nemôžete ho ani otestovať. Aj pri záruke je niekedy problémom presadiť si svoje.

Používaný iPhone – nevýhody:

nevyhody pouziteho iphone

1. Žiadna záruka – tá je najväčšou nevýhodou pri kúpe použitého zariadenia. Nedostačujúca je aj záruka v trvaní jedného mesiaca. Prípadné opravy musíte po mesiaci uhradiť.

2. Horšie parametre a vybavenie – používané telefóny od Apple sú väčšinou staršie modely s horším výkonom a slabšou funkcionalitou. Pred kúpou skontrolujte špecifikácie, pamäť a dostupné funkcie, aby ste nakoniec neboli sklamaní. Staršie modely mali menšiu pamäť a menej miesta na pevnom disku ako súčasné telefóny iPhone. Znamenalo by to, že by sa všetky aplikácie, hudba a fotky do vášho “nového” telefónu jednoducho nevošli.

3. Slabšia batéria – batéria v telefónoch iPhone sa opotrebuje používaním zariadenia. Batéria v staršom telefóne bude slabšia ako tá v novom.

4. Riziko – pri kúpe staršieho telefónu sa môžete dostať aj ukradnutým kúskom. Nedávno sme písali na našom blogu o tom, čo by ste si pred kúpou používaného iPhone mali všímať.

5. Vizuálna stránka – používané mobily majú kozmetické chyby. Samozrejme, mnohé z nich sa dajú zamaskovať príslušenstvom – ochrannými fóliami, puzdrami a krytmi.

Používaný iPhone - stojí za to? Toto je naše zhrnutie

Užívatelia, pre ktorých nie je operačný systém taký dôležitý, by sa mali pozrieť na nový, lacnejší smartfón s operačným systémom Android. Známe značky ako Samsung, Huawei, LG alebo Xiaomi ponúkajú špičkové telefóny s perfektným vybavením za priaznivejšie ceny. Používaný iPhone je dobrou voľbou pre užívateľov, ktorí si nedokážu predstaviť iný operačný systém ako iOS. Ak ste rozhodnutí pre zánovný iPhone, pred kúpou zariadenie starostlivo skontrolujte a informujte sa u predávajúceho ohľadom histórie. Ak niečo vyvolá vaše podozrenie, kúpu si radšej rozmyslite.

Puzdrá Overit' to!

Milan Jarko
Milan Jarko

Milovník nových technológií, už roky fascinovaný mobilnými zariadeniami. Vášnivý fanúšik gadgetov a tester GSM príslušenstva. Nedávno - recenzent elektronických zariadení a redaktor. Vo voľnom čase sa venuje drotárstvu a hrá na konzole. Na blogu etuo má na starosti riešeniu problémov, s ktorými sa dennodenne stretávajú používatelia smartfónov.

Rating: 4.50 / 5.0 (5)
Vaše hodnotenie
Please select one of each of the ratings above.