Počuli ste už o NFC? Naučíme vás túto šikovnú funkciu používať!

Ak máte smartfón, určite sa vám už do uší dostala skratka NFC. Ak ste však o nej ešte nepočuli, poradíme vám, ako ju využívať a zapnúť aj na vašom mobile.

O čo pri NFC ide a prečo sa oplatí NFC používať?

nfc telefóny

Nebudeme vás zaťažovať komplikovanými definíciami NFC. Zjednodušene povedané, ide o spôsob bezdrôtovej komunikácie s ďalším zariadením vo svojej blízkosti. NFC je skratka pre "Near Field Communication". Ako teda vyplýva zo samotného názvu, NFC dovoľuje vzájomnú komunikáciu medzi dvoma zariadeniami. Výsledok? Obe zariadenia využívajúce NFC sú schopné odosielať aj prijímať informácie.

Máte telefón, ktorý NFC podporuje?

Ak vlastníte telefón značky Samsung, Huawei alebo LG, máte vyhraté! Ak si však nie ste istí, či váš telefón zvládne NFC pripojenie, zistíte to v technických špecifikáciách alebo v systémovom nastavení. Stačí, ak navštívite sekciu Bezdrôtové pripojenie a siete - Ďalej. Práve na tomto mieste by mal byť dostupný prepínač NFC. Ak skratku NFC nikde vo svojom telefóne nenájdete, prelistujte návod od svojho mobilu a dozviete sa, či túto funkciu váš telefón vôbec má.

NFC slúži aj na prenos aplikácií zo starého telefónu

značka nfc

Stačí vám jednoduchý dotyk a poradíte si s prenosom obrázkov, hudby, webových odkazov a akýchkoľvek iných súborov. NFC využijete aj pre rozličné štítky a samolepky, ktoré slúžia ako vstupné informácie pre automatizačné aplikácie. Mimochodom, telefóny s touto technológiou môžu suplovať aj bezkontaktnú platobnú kartu. Ďalšia výhoda? Využívanie NFC telefónu neberie energiu, avšak, telefón musí mať zapnutý displej.

Ako môžete NFC komunikovať?

V sekcii Bezdrôtové pripojenie a siete – Ďalej vyhľadáte skratku NFC a vyberiete možnosť zapnúť. Telefón automaticky začne vyhľadávať zariadenie s NFC vo vašom okolí. Vy si vyhľadáte vhodné zariadenie, ku ktorému by sa váš telefón mal pripojiť, a môžete začať zdieľať obrázky, hudbu, webové odkazy alebo akékoľvek iné súbory. Jednoduché, však?

Chráňte svoj smartfón

kryty na mobilné telefóny

Telefóny vybavené NFC ale i ostatné smartfóny by ste mali zabezpečiť kvalitnými obalmi, fóliami alebo tvrdenými sklami, ktoré ich ochránia pred poškodením. Telefón, ktorý vás vyjde na niekoľko sto eur si predsa zaslúži ochranný doplnok, akým je napríklad puzdro. Len tak bude váš telefón skutočne v bezpečí pred škrabancami, odreninami či ryhami a predĺžite jeho životnosť aj o niekoľko rokov.

Puzdrá Overit' to!

Milan Jarko
Milan Jarko

Milovník nových technológií, už roky fascinovaný mobilnými zariadeniami. Vášnivý fanúšik gadgetov a tester GSM príslušenstva. Nedávno - recenzent elektronických zariadení a redaktor. Vo voľnom čase sa venuje drotárstvu a hrá na konzole. Na blogu etuo má na starosti riešeniu problémov, s ktorými sa dennodenne stretávajú používatelia smartfónov.

Rating: 4.20 / 5.0 (6)
Vaše hodnotenie
Please select one of each of the ratings above.