Návod na spustenie YouTube na pozadí pre Android aj iOS

Mnohí z nás používame YouTube na počúvanie hudby. Je však náročné, pustiť si YouTube na pozadí na telefóne, lebo potom užívatelia nepozerajú reklamy. Je však spôsob, ako sa tieto obmedzenia dajú obísť. Môžete tak počúvať hudbu či podcasty z YouTube na pozadí, aj keď máte zamknutú obrazovku.

Pre Android - Režim pracovnej plochy (“Desktop mode”) v prehliadači Mozilla Firefox

youtube na smartfóne

Spustite prehliadač Firefox na vašom Androidovom smartfóne a spustite YouTube. Potom otvorte menu pomocou ikony troch bodiek (vedľa URL adresy) a zvoľte možnosť “Režim pracovnej plochy”. Budete síce musieť používať verziu webstránky pre stolné počítače, ale videá či hudba sa budú prehrávať na pozadí - keď otvoríte inú aplikáciu, aj keď bude váš displej zamknutý.

Pre Android - Aplikácia Autobeat Player

youtube v telefóne

Na Google Play si môžete stiahnuť aplikáciu Autobeat Player, ktorá má ešte viac funkcií. Táto appka vám umožní nielen púšťať hudbu z YouTube (ale aj zo SoundCloud a Autobeat) na pozadí telefónu. Jej ďalšou funkciou je, že si môžete vytvárať vlastné playlisty.

Pre iOS - Aplikácia Musi

youtube telefon

Ak máte iPhone či iné zariadenie od Apple, nezúfajte Tiež môžete spúšťať YouTube na pozadí, a to za pomoci aplikácie Musi. Ten program má aj ďalšie užitočné funkcie, ako napríklad vytváranie knižníc či sťahovanie pravidelne prehrávaných videí či piesní do pamäte telefónu.

Pre Android aj iOS - Služba ListenYo!

youtube

ListenYo! je stránka, na ktoré môžete streamovať hudbu z YouTube bez videa. Hudbu služba vyhľadá podľa žánru, názvu kapely a kľúčových slov, pričom doporučené piesne fungujú rovnako, ako na YouTube. Ako mobilná aplikácie je ListenYo! veľmi užitočná, pretože dokáže spustiť hudbu aj pri zamknutej obrazovke či pri minimalizovaní. A vďaka tomu, že sa neprehráva video, spotrebuje táto appka menej dát a má aj menšiu spotrebu batérie.

Puzdrá Overit' to!

Milan Jarko
Milan Jarko

Milovník nových technológií, už roky fascinovaný mobilnými zariadeniami. Vášnivý fanúšik gadgetov a tester GSM príslušenstva. Nedávno - recenzent elektronických zariadení a redaktor. Vo voľnom čase sa venuje drotárstvu a hrá na konzole. Na blogu etuo má na starosti riešeniu problémov, s ktorými sa dennodenne stretávajú používatelia smartfónov.

Rating: 4.50 / 5.0 (5)
Vaše hodnotenie
Please select one of each of the ratings above.