Môže magnetické puzdro poškodiť telefón?

Výrobcovia smartphonov neposkytujú informácie o tom, či príslušenstvo s magnetmi má negatívny vplyv na prevádzku telefónov. Mnoho ľudí si však myslí, že magnetické puzdro je škodlivé pre fungovanie mobilných zariadení. Ako je to naozaj? Na túto otázku odpovedáme v dnešnom článku.

Magnetické puzdro - názory

Magnetické puzdra

Je pravda, že smartphony nefungujú dobre so silnými magnetmi. Preto vznikla otázka, či magnetická púzdra nezasahujú do fungovania zariadenia. Na internete sa objavujú vážne rozpory.

Priaznivci magnetických krytiek sa domnievajú, že magnety v puzdre sú praktické, chráni telefón pred pádom a uľahčujú jeho ťahanie jednou rukou. Oponenti na druhú stranu naznačujú, že silné magnety môžu mať zlý vplyv na životnosť batérie, spôsobí automatické odblokovanie obrazovky, poškodenie displeja a dokonca skrátenie životnosti procesora a komponentov.

Puzdro s magnetom - škodlivé, alebo bezpečné?

Fungovanie smartphonov môže byť negatívne ovplyvnené veľmi vysokou silou magnetov. V puzdrách sú používané veľmi malé magnety nízke sily, ktoré iba zabraňujú náhodnému otvoreniu puzdra. Preto nie je možné, aby magnet v puzdre ohrozil elektroniku zariadenia akýmkoľvek spôsobom.

Magnety sa často nachádzajú v originálnom príslušenstve od výrobcov smartphonov. Sú prítomné nielen v puzdre, ale aj v iných výrobkoch, ako sú držiaky v automobiloch. Magnetická puzdra sú tiež k dispozícii vo väčšine autorizovaných showroomov telefónnych operátorov.

Takže ak by magnety v GSM príslušenstve ohrozili fungovanie zariadenia akýmkoľvek spôsobom, tieto výrobky by určite neboli predávané výrobcami ani prevádzkovateľovi.

Bezpečné a moderné magnetické puzdro

flipové puzdrá

V ponuke obchodu etuo nájdete mnoho štýlových krytov s klapkou obsahujúce bezpečnú magnetickú sponu. Malý magnet zabraňuje náhodnému otvoreniu puzdra a súčasne neovplyvňuje fungovanie smartphonu. Elegantný kryt s klapkou je vyrobený z ekologicky šetrné kože a opatrený dekoratívnym šitím na okrajoch.

Vnútri je silikónové puzdro, ktoré dodatočne chráni zariadenie pred poškodením a udržiava ho v stabilnej polohe, a to aj pri pádoch a nárazoch. Puzdro má všetky potrebné výrezy pre konektory a súčasti daného modelu telefónu, napríklad reproduktor, fotoaparát alebo zvukový vstup. Puzdro s klapkou je k dispozícii v jednofarebných prevedeniach aj v módnych potlačiach.

Puzdrá Overit' to!

Milan Jarko
Milan Jarko

Milovník nových technológií, už roky fascinovaný mobilnými zariadeniami. Vášnivý fanúšik gadgetov a tester GSM príslušenstva. Nedávno - recenzent elektronických zariadení a redaktor. Vo voľnom čase sa venuje drotárstvu a hrá na konzole. Na blogu etuo má na starosti riešeniu problémov, s ktorými sa dennodenne stretávajú používatelia smartfónov.

Rating: 5.00 / 5.0 (27)
Vaše hodnotenie
Please select one of each of the ratings above.