Kamera v telefóne nezaostruje - čo robiť?

Užívatelia mobilných telefónov často čelia rôznym problémom vo svojich zariadeniach. Často sa jedná o problémy s fotoaparátom, napríklad nedostatok schopnosti zaostrovanie. Našťastie v prípade tejto chyby môže byť problém vyriešený sám. V dnešnom sprievodcovi vám ukážeme, ako to urobiť v telefónoch Android.

Krok 1. Vyčistite objektív smartphonu

Vyčistite objektív smartphonu

Pokiaľ má webová kamera v telefóne problémy so zaostrovaním, ktoré spôsobuje rozmazanie fotografií a videí, skúste objektív vyčistiť. Pre čistenie šošoviek môžete použiť suchú handričku z mikrovlákien alebo vlhké obrúsky. Po vykonaní vyššie uvedeného kroku reštartujte fotoaparát a skontrolujte, či došlo k náprave. Ak problém pretrváva, prejdite na ďalší krok.

Krok 2. Reštartujte zariadenie

Reštartovaním telefónu môžete zariadenie obnoviť a vyriešiť tak veľa problémov so softvérom. Ak chcete svoje mobilné zariadenie reštartovať, vypnite ich a potom znova zapnite. Alebo tiež môžete batériu z telefónu vybrať a potom vložiť späť do telefónu. Pokiaľ ani reštartovanie smartphonu nepomohlo, pokračujte na ďalší krok.

Krok 3. Vymažte vyrovnávaciu pamäť aplikácie Fotoaparát

Problémy s fotoaparátom môžu byť spôsobené hromadením nepotrebných súborov vo vyrovnávacej pamäte aplikácie.

1. V telefóne otvorte aplikáciu „Nastavenie“,

2. Potom prejdite na kartu „Aplikácie a oznámenia“, otvorte „Aplikácie“ a zo zoznamu vyberte možnosť „Fotoaparát“.

3. Kliknite na položku Pamäť a vyberte možnosť „Vymazať vyrovnávaciu pamäť“.

Skontrolujte, či problém s aplikáciou pretrváva aj po vymazaní súborov vyrovnávacej pamäte. Ak predchádzajúci krok nepomohol, pokračujte.

Krok 4. Aktualizujte aplikácie

Aktualizujte aplikácie

Zastarané aplikácie v Androide sú často zdrojom problémov so systémom.

1. Na zariadení otvorte aplikáciu Obchod Google Play.

2. Kliknite na Menu ☰ a potom vyberte „Moje hry a aplikácie“.

3. Ak je potrebné aktualizovať niektoré aplikácie, vyberte možnosť „Aktualizovať“.

Skontrolujte, či vyššie uvedené úkony vyústili v riešení problému. Ak nie, vyskúšajte poslednú metódu.

Krok 5. Odinštalujte problematickú aplikáciu

Môže sa stať, že problém s fotoaparátom je spôsobený inou aplikáciou. Ak ste do telefónu nedávno nainštalovali program, vymažte ho a zistite, či sa tým problém vyrieši.

Ak žiadna z vyššie uvedených metód nemá požadovaný účinok, problém môže byť zložitejšie a môže byť spôsobený mechanickým poškodením telefónu. V tomto prípade odporúčame navštíviť príslušné servisné miesto.

Puzdrá Overit' to!

Milan Jarko
Milan Jarko

Milovník nových technológií, už roky fascinovaný mobilnými zariadeniami. Vášnivý fanúšik gadgetov a tester GSM príslušenstva. Nedávno - recenzent elektronických zariadení a redaktor. Vo voľnom čase sa venuje drotárstvu a hrá na konzole. Na blogu etuo má na starosti riešeniu problémov, s ktorými sa dennodenne stretávajú používatelia smartfónov.

Rating: 5.00 / 5.0 (14)
Vaše hodnotenie
Please select one of each of the ratings above.