Je možné nabiť telefón s poškodeným nabíjacím vstupom?

Poškodil sa na vašom telefóne nabíjací port tak, že nie je možné použiť bežnú nabíjačku na dobitie baterky? Existujú spôsoby, ktoré môžete vyskúšať, ale sú aj niektoré, ktoré predstavujú riziko. V tomto článku vám poradíme, čo môžete v tejto situácii robiť.

Bezdrôtové nabíjanie pomocou indukčnej nabíjačky

Nabíjačky indukčné

Indukčné, resp. bezdrôtové nabíjačky vedia nahradiť bežné nabíjačky. Keďže pracujú na princípe elektromagnetickej indukcie, nepotrebujú káble a teda ani nabíjací vstup na telefóne. Stačí umiestniť váš smartfón na nabíjačku a baterka sa začne dobíjať automaticky.

Nie každý telefón je však možné nabiť takýmto spôsobom. Či je váš model vhodný na indukčné nabíjanie si môžete overiť v technickom popise zariadenia. To nájdete online - váš telefón by mal podporovať štandard QI a v špecifikáciach by (ne)možnosť indukčného nabíjania malo byť uvedená.

Oprava nabíjacieho portu

telefónna služba

V prípade, že neexistuje možnosť bezdrôtového nabíjania, buďte pripravení zaplatiť buď za opravu, alebo za nový telefón. Ak váš telefón nepodporuje QI štandard a je potrebné opraviť nabíjací port, pripravte si minimálne 20 EUR, ale je možné, že oprava bude stáť viac. V prípade, že je treba vymeniť celý nabíjací port, cena opravy môže byť vyššia, než 100 EUR. Vtedy už je možné zvažovať kúpu nového telefónu.

Čo nerobiť - Nabíjanie baterky mimo telefón

Samsung Galaxy s9 Nabíjačky indukčné

Cena za opravu starého alebo za kúpu nového mobilu môže byť naozaj vysoká, ale pokúšať sa nabiť baterku bez bežnej nabíjačky je nebezpečné a neodporúčame vám to. Riziko vznietenia či dokonca výbuchu je vysoké, a to aj pri použití jedného z mnohých “zaručených” receptov z internetu. Bezpečnosť by mala byť prvoradá a metóda pokus-omyl v tomto prípade nie je rozumná.

Puzdrá Overit' to!

Milan Jarko
Milan Jarko

Milovník nových technológií, už roky fascinovaný mobilnými zariadeniami. Vášnivý fanúšik gadgetov a tester GSM príslušenstva. Nedávno - recenzent elektronických zariadení a redaktor. Vo voľnom čase sa venuje drotárstvu a hrá na konzole. Na blogu etuo má na starosti riešeniu problémov, s ktorými sa dennodenne stretávajú používatelia smartfónov.

Rating: 4.70 / 5.0 (2)
Vaše hodnotenie
Please select one of each of the ratings above.