Huawei P Smart verzus Huawei P Smart Plus - ktorý je lepší?

Čínsky výrobca mobilných telefónov Huawei inovoval svoj model P Smart. Jeho inovovaný model sa volá P Smart Plus a je medzi nimi niekoľko rozdielov. Ktorý z nich sa vám viac oplatí? Prečítajte si naše porovnanie.

Rozdiely medzi Huawei P Smart a Huawei P Smart Plus

Rozdiely medzi Huawei P Smart a Huawei P Smart Plus

Prvé rozdiely medzi Huawei P Smart a P Smart Plus sú zjavné takmer okamžite. Smartfóny sa líšia veľkosťou, konštrukciou a umiestnením kamier. Určite vás zaujme modernejší dizajn novšieho modelu, najmä vďaka užšiemu rámu a dobre vyzerajúcemu zárezu nad obrazovkou. Tam však rozdiely nekončia - líšia sa aj technické špecifikácie.

• Rozmery Huawei P Smart sú 150,10 x 72,50 x 7,45 mm. P Smart Plus je trochu väčší - 157,60 x 75,20 x 7,60 mm.

• Displej základného modelu má 5,65 palca, rozlíšenie 1080 x 2160 pixelov s hustotou pixelov 427 ppi. Novší model sa môže pochváliť 6.30 palcovým displejom a teda lepším rozlíšením - 1080 x 2340 px. Jeho hustota obrazu je však nižšia, a to 409 ppi.

• Batéria Huawei P Smart Plus vám vydrží o niečo dlhšie. Má kapacitu 3340 mAh - kapacita batérie pôvodného modelu je 3000 mAh.

• Pamäť telefónu je pri Huawei P Smart Plus dvojnásobná. Huawei P Smart mal 3 GB RAM a 32 GB úložiskom, P Smart Plus je k dispozícii s 6 GB RAM a 64 GB pamäte.

• Čínsky výrobca na novom modeli vylepšil aj fotoaparát. Kamera pôvodného P Smart modelu má rozlíšenie 13 Mpx a funkcie LED a Auto-Focus. Novší model ponúka lepšie rozlíšenie fotiek - 16 Mpx, s rovnakými funkciami a clonou f / 2.2. Sekundárna zadná kamera oboch modelov je rovnaká - 2 Mpx s podporou Full-frame.

• Ak si chcete urobiť selfie, predné kamery oboch modelov sú taktiež odlišné. Špecifikácie P Smart sú nasledovné: 8 Mpx senzor, FF senzor a clona f /2.0. Smartfón Huawei P Smart Plus ponúka rozlíšenie 24 Mpx, FF a optiku f /2.0 a naviac ešte aj druhé “oko” v podobe 2 Mpx FF fotoaparátu.

• Základom pre pôvodný Huawei P Smart je procesor HiSilicon Kirin 659, ktorý bol pre nový model nahradený výkonnejším HiSilicon Kirin 710.

• Starší model P Smart má funkciu NFC (Near Field Communication), určenú na bezdrôtový prenos dát. V modeli telefónu P Smart Plus túto funkciu nenájdete.

Výsledky porovnávania Huawei P Smart a Huawei P Smart Plus

Dalo by sa povedať, že Huawei P Smart Plus víťazí nad pôvodným mobilom od Huawei na všetkých frontoch. Má lepšiu kapacitu baterky, lepší procesor, viac pamäte a kvalitnejší fotoaparát. Taktiež má modernejší dizajn, ktorý jednoducho vyzerá lepšie. Na druhej strane, ak plánujete využívať modul NFC, siahnite po Huawei P Smart inom telefóne. V ostatných prípadoch je však Huawei P Smart Plus výkonnejším telefón pre bežné používanie.

Obaly pre mobil Huawei P SmartObaly pre mobil Huawei P Smart Plus

Milan Jarko
Milan Jarko

Milovník nových technológií, už roky fascinovaný mobilnými zariadeniami. Vášnivý fanúšik gadgetov a tester GSM príslušenstva. Nedávno - recenzent elektronických zariadení a redaktor. Vo voľnom čase sa venuje drotárstvu a hrá na konzole. Na blogu etuo má na starosti riešeniu problémov, s ktorými sa dennodenne stretávajú používatelia smartfónov.

Rating: 4.70 / 5.0 (28)
Vaše hodnotenie
Please select one of each of the ratings above.