Hranaté bubliny Messengera v telefónoch Xiaomi – ako ich vypnúť?

V závislosti od značky a modelu telefónu, a tiež od verzie jeho operačného systému, sa fungovanie aplikácie Messenger môže do značnej miery odlišovať. Preto niekedy dochádza k problémom, ako sú hranaté bubliny Messengera v telefónoch Xiaomi, ktoré znemožňujú normálne používanie aplikácie. Z čoho presne plynú podobné problémy a ako ich môžete vyriešiť? Vysvetlíme v tomto článku.

Hranaté bubliny Messengera v telefónoch Xiaomi – čím sú spôsobené?

1. Hranaté bubliny Messengera v telefónoch Xiaomi – ako ich vypnúť?

Presný spôsob fungovania Messengera je priamym výsledkom verzie aplikácie, ktorú používate na svojom smartfóne Xiaomi. Navyše ho ovplyvňuje aj verzia operačného systému Android inštalovaného na inteligentnom telefóne. Napríklad Android 11 zmenil funkciu bublín v Messengeri do tej miery, že výrazne skomplikoval akékoľvek používanie tejto aplikácie majiteľom telefónov značky Xiaomi. Bubliny sa z okrúhlych zmenili na hranaté a začali spôsobovať zasekávanie Messengera behom prezerania a odpisovania na správy.

Ako zmeniť bubliny Messengera na Xiaomi?

Niektoré verzie systému Android a aplikácie Messenger umožňujú zapínanie a vypínanie bublín so správami, a dokonca zmenu ich vzhľadu. Ak chcete skúsiť, či váš telefón túto možnosť sprístupňuje:

1. Spustite aplikáciu Messenger.

2. Ťuknite na svoj avatar v ľavom hornom rohu displeja.

3. Prejdite na displeji dole.

4. Ťuknite na ikonu s názvom „Bubliny chatu“.

5. V závislosti od verzie Androidu a Messengera môžete jej prostredníctvom zapnúť/vypnúť bubliny alebo zmeniť ich nastavenie.

6. V druhom prípade je možné nastaviť tzv. kolieska, teda samotné profilové fotografie ľudí, ktorí vám píšu, alebo si nastaviť tzv. inteligentný náhľad, teda čiastočnú viditeľnosť obsahu správ, ktoré dostávate.

Ako vypnúť hranaté bubliny Messengera v telefónoch Xiaomi?

Ak z nejakého dôvodu bubliny Messengera v Xiaomi nezodpovedajú vašim preferenciám a nemôžete ich zmeniť prostredníctvom štandardného nastavenia telefónu, musíte sa uchýliť k pokročilejším riešeniam. Tie sa týkajú odstránenia aktuálnej verzie aplikácie Messenger a stiahnutia predchádzajúcej verzie, ktorá vám vyhovovala. Je možné to urobiť nasledovne:

1. Otvorte nastavenie telefónu.

2. Prejdite do kategórie „Aplikácie“.

3. Vyhľadajte v zozname aplikácií „Messenger“.

4. Ťuknite na názov aplikácie. V ďalšom okne sa vám pod názvom zobrazí číslo aktuálnej verzie aplikácie – túto verziu nechcete používať.

5. Vyberte možnosť „Odinštalovať“.

6. Po odinštalovaní Messengera otvorte vo svojom telefóne obchod Play.

7. Vyhľadajte v ňom aplikáciu Messenger.

8. Ťuknite na 2 bodky v pravom hornom rohu displeja.

9. Zrušte označenie voľby „Autoaktualizácia“.

10. Stiahnite si a nainštalujte aplikáciu Messenger.

11. Ak smartfón stiahol staršiu verziu Messengera, mal by byť váš problém s hranatými bublinami vyriešený.

12. Ak bola stiahnutá rovnaká verzia aplikácie, musíte znovu odinštalovať Messenger a stiahnuť jeho staršiu verziu sprístupnenú mimo obchod Play. Aplikáciu ale stiahnite z dôveryhodného zdroja!

13. Nezabúdajte, že verzia aplikácie vhodná pre vás sa môže odlišovať v závislosti od toho, ktorý Android používate, a od problému, na ktorý ste narazili. Napríklad, aby ste vypli hranaté bubliny Messengera v telefónoch Xiaomi s Androidom 11, odporúčame si stiahnuť Messenger verziu 266 alebo staršiu.

puzdra overit to

Milan Jarko
Milan Jarko

Milovník nových technológií, už roky fascinovaný mobilnými zariadeniami. Vášnivý fanúšik gadgetov a tester GSM príslušenstva. Nedávno - recenzent elektronických zariadení a redaktor. Vo voľnom čase sa venuje drotárstvu a hrá na konzole. Na blogu etuo má na starosti riešeniu problémov, s ktorými sa dennodenne stretávajú používatelia smartfónov.

Rating: 4.60 / 5.0 (10)
Vaše hodnotenie
Please select one of each of the ratings above.