Čo umožňuje duálna kamera v telefóne?

Duálne kamery vo smartphonoch sú stále populárnejšie. V minulosti sa objavovali len v modeloch, ktoré vedeli zaobstarať 3D fotografie. Výrobcovia mobilných telefónov je v súčasnej dobe používajú pre úplne iný účel.

Na čo sú dve kamery v chytrých telefónoch?

duálna kamera

Na začiatku stojí za povšimnutie, že duálne kamery vo smartphonoch od rôznych výrobcov plnia rôzne funkcie. Napríklad u telefónov LG vám druhé oko umožňuje vytvárať snímky pomocou širokouhlého objektívu s uhlom sledovania 135 stupňov. Vďaka tomu je možné získať snímky zo širokého záberu, ktorý skvele funguje pri fotografovanie vonkajších lokalít. Na druhej strane v chytrých telefónoch Huawei druhý fotoaparát umožňuje dosiahnuť mnohých atraktívnych efektov, ako je napríklad rozostrenie objektívu.

Navyše vďaka dvojitej kamere sme schopní znížiť šum a zlepšiť kvalitu fotografií. Duálne kamery v chytrých telefónoch Huawei majú často rôzne matice - monochromatické a RGB alebo umožňujú kombinovať dva zaznamenané snímky do jedného s vyššími parametrami. Okrem toho vám umožní robiť čiernobiele fotografie. Apple, Samsung a Xiaomi tiež montujú do svojich zariadení objektívy s rôznou ohniskovou vzdialenosťou. To umožňuje fotografovať s ostrým rozostrením objektívu a získať bezstratový optický zoom.

Stojí to za kúpu telefónu s dvojitou kamerou?

duálna kamera v telefóne

Duálny fotoaparát vo vašom smartphonu je zaujímavý doplnok, ktorý umožňuje využiť rôzne grafické efekty a zlepšiť kvalitu fotografií. Preto je nákup telefónu s dvoma zadnými šošovkami iste dobrým riešením, ak to neznamená úspory na optických systémoch, kvalite šošoviek a objektívoch.

Puzdrá Overit' to!

Milan Jarko
Milan Jarko

Milovník nových technológií, už roky fascinovaný mobilnými zariadeniami. Vášnivý fanúšik gadgetov a tester GSM príslušenstva. Nedávno - recenzent elektronických zariadení a redaktor. Vo voľnom čase sa venuje drotárstvu a hrá na konzole. Na blogu etuo má na starosti riešeniu problémov, s ktorými sa dennodenne stretávajú používatelia smartfónov.

Rating: 4.60 / 5.0 (21)
Vaše hodnotenie
Please select one of each of the ratings above.