Čo robiť, keď telefón nenačíta pamäťovú kartu?

Karty microSD sú veľmi praktické, pretože umožňujú rozšíriť vnútorné úložisko telefónu. Nanešťastie sa niekedy stáva, že náš telefón pamäťovú kartu nenačíta správne. V dnešnom článku popisujeme najbežnejšie problémy s microSD kartami a radíme, ako riešiť problémy.

Situácia 1. Čip karty microSD je znečistený

Pametova karta

Dôvodom problémov pri čítaní pamäťovej karty je obvykle prach a nečistoty, ktoré sa hromadia na jej povrchu. Skúste jemne vyčistiť kovovú plochu karty mäkkým mikrovláknom namočeným vo vode. Potom, keď karta vyschne, vložte ju späť do smartphonu.

Situácia 2. Kontakty v slote microSD sú ohnuté

Časté vkladanie a vyberanie pamäťovej karty z telefónu môže spôsobiť ohnutie kontaktov v slote. Pozrite sa do slotu microSD a pokúste sa narovnať kontakty pomocou špáradla.

Situácia 3. Na pamäťovej karte sa objavujú chyby

Pametova karta

Niekedy problém s kartou súvisí s poškodeným súborovým systémom. Naformátujte pamäťovú kartu výberom "Nastavenie telefónu" a potom "Karta SD a pamäť telefónu". Zvoľte "odinštalovať pamäťovú kartu SD" a "Formátovať pamäťovú kartu SD". Majte na pamäti, že formátovanie zmaže všetky súbory uložené na karte.

Situácia 4. Karta bola infikovaná vírusom alebo spywarom

telefón s vírusom

Niekedy je dôvodom problémov s pamäťovou kartou vírus. Vložte kartu microSD do počítača a vykonajte kontrolu pomocou špecializovaného antivírusového softvéru.

Pamäťové karty Overit' to!

Milan Jarko
Milan Jarko

Milovník nových technológií, už roky fascinovaný mobilnými zariadeniami. Vášnivý fanúšik gadgetov a tester GSM príslušenstva. Nedávno - recenzent elektronických zariadení a redaktor. Vo voľnom čase sa venuje drotárstvu a hrá na konzole. Na blogu etuo má na starosti riešeniu problémov, s ktorými sa dennodenne stretávajú používatelia smartfónov.

Rating: 4.50 / 5.0 (22)
Vaše hodnotenie
Please select one of each of the ratings above.