Čo robiť, keď sa váš mobilný telefón rozsvecuje bez dôvodu?

Ak máte displej na smartfóne nastavený podľa pôvodných nastavení, rozsvieti sa vždy po prijatí upozornenia. Ale občas sa môže sa stať, že sa displej vášho mobilu rozsvieti bez špecifického dôvodu. Dôvodov môže byť niekoľko: môže ísť o problém s operačným systémom, hardvérom, alebo aplikáciami. Ako môžete túto chybu odstrániť sa dozviete v tomto článku.

Problémy s operačným systémom

logo android a ios

Operačný systém je mozog telefónu a kontroluje jeho rozličné funkcie. Medzi ne patrí aj obrazovka, jej rozsvecovanie a blikanie kontrolky notifikácií. Ak sa teda váš telefón sám rozsvecuje bez dôvodu, môže to byť spôsobené predošlým “rootom” (teda umožneniu aplikácii mať privilegovaný prístup do operačného systému) OS. Ak máte tento pretrvávajúci problém, pomôže obnoviť telefón do pôvodných výrobných nastavení (“factory settings”).

Problémy s aplikáciami

Problémy s aplikáciami - mobilný telefón rozsvecuje bez dôvodu

Niektoré aplikácie neustále posielajú upozornenia do vášho telefónu a neustále aktualizujú svoje dáta. Tam patria napríklad sociálne siete alebo aplikácie s predpoveďou počasia, ale aj niektoré iné. Tieto neustále notifikácie môže spôsobovať rozsvecovanie displeja. Problém vyriešite, ak v nastaveniach telefónu (v sekcii “Aplikácie”) vypnete upozornenia jednotlivých aplikácií, ktoré by mohli tento problém spôsobovať.

Hardvérový problém

Displej, ktorý sa každú chvíľu rozsvieti, môže mať na svedomí aj hardvérová chyba. Pri niektorých modeloch telefónov to bývajú nečistoty, ktoré sa nahromadia v jeho vnútri. Napríklad vo vstupe pre nabíjačku sa môže nahromadiť prach či špina, ktoré zabraňujú plynulému nabíjaniu. Tieto prerušenia nabíjania vedú k rozsvecovaniu obrazovky. Doporučujeme dôkladne vyčistiť všetky vstupy a porty na vašom smartfóne za pomoci zubnej kefky alebo stlačeného vzduchu.

Môže sa tiež stať, že sa obrazovka rozsvecuje vplyvom mechanického defektu. Ak by ste tento defekt chceli opraviť sami, odporúčame vám radšej vyhľadať profesionálnu asistenciu alebo servis.

Puzdrá Overit' to!

Milan Jarko
Milan Jarko

Milovník nových technológií, už roky fascinovaný mobilnými zariadeniami. Vášnivý fanúšik gadgetov a tester GSM príslušenstva. Nedávno - recenzent elektronických zariadení a redaktor. Vo voľnom čase sa venuje drotárstvu a hrá na konzole. Na blogu etuo má na starosti riešeniu problémov, s ktorými sa dennodenne stretávajú používatelia smartfónov.

Rating: 4.60 / 5.0 (9)
Vaše hodnotenie
Please select one of each of the ratings above.