Čo robiť, keď sa telefón zasekne?

Váš smartphone stále nereaguje? Nie ste schopní voľne využívať internet, vaše obľúbené aplikácie a časom sa aj písanie správ stáva čoraz obtiažnejším? Záznam fotografií, ukladanie hudby, sťahovanie súborov alebo vyrovnávacia pamäť aplikácií, to všetko časom spôsobuje spomalenie funkcií telefónu. Prečítajte si tento článok a zistíte, čo robiť, aby váš smartphone pracoval bez problémov.

Odstráňte nepotrebné súbory a správy

V dôsledku používania smartphonu sa pamäť telefónu postupne napĺňa. V nastavení telefónu môžete ľahko skontrolovať, do akej miery je priestor vášho smartphonu naplnený a čo najviac prispieva k tomuto stavu. Pokiaľ je v prístroji príliš veľa hudobných súborov, videí a fotografií, stačí zmazať niektoré alebo ich preniesť na externú pamäťovú kartu. Ak nemáte kartu microSD a nechcete v telefóne zhromažďovať všetky súbory, môžete ich preniesť do počítača alebo je nahrať na Google Disk alebo Dropbox. Týmto spôsobom vyčistíte vnútornú pamäť telefónu a urýchlite jeho prevádzku. Malé množstvo miesta získate tiež odstránením starých správ.

Odinštalujte nepotrebné aplikácie

telefónnych aplikácií

Ak je problém príliš veľa nainštalovaných aplikácií, odinštalujte tie, ktoré už nepoužívate. Pokiaľ bude odinštalovaný softvér znovu potrebný, budete ho môcť znova nainštalovať. V systéme Android nie je platená aplikácia účtovaná druhýkrát. Môžete tiež zakázať niektoré predinštalované aplikácie, ktoré tiež sťahujú aktualizácie a zväčšujú tak svoju veľkosť. To je možné v nastavení telefónu v záložke týkajúcej sa správy aplikácií. Nevypínajte však základné aplikácie smartphonu, bez ktorých telefón nefunguje správne. Keď sa to pokúsite, zobrazí sa varovná správa. Nezabudnite tiež stiahnuť potrebné aktualizácie. Niektoré verzie systému Android umožňujú prenos jednotlivých aplikácií na pamäťovú kartu. Túto možnosť môžete skontrolovať v nastavení aplikácií telefónu.

Vymazať vyrovnávaciu pamäť (súbory cache)

logo Android

Cache je mechanizmus, ktorý dočasne ukladá dáta o nedávno navštívených webových stránkach a použitých aplikáciách. Vďaka tomu pri opätovnom navštevovaní webov sa webové stránky načítajú rýchlejšie a aplikácie beží hladko. V krátkodobom horizonte mechanizmus funguje skvele, ale pri dlhodobom užívaní zaberie veľa miesta a zlyhá. To je dôvod, prečo je veľmi dôležité medzipamäť občas vyčistiť. Možnosť vymazať súbory vyrovnávacej pamäte je možno nájsť v nastavení telefónu v časti Pamäť.

Skontrolujte pamäťovú kartu

Pamäťové karty

V telefónoch podporujúcich karty microSD môže spomalenie procesov spôsobiť inštalácia chybné pamäťové karty. Skúste kartu vybrať alebo vymeniť, aby ste zistili, či to pomôže vyriešiť problém. 

Dúfame, že vďaka našim tipom váš smartphone bude pracovať efektívnejšie. Postarajte sa o štýlový vzhľad a ochranu telefónu a vyberte si štýlové puzdro.

Pamäťové karty Overit' to!

Milan Jarko
Milan Jarko

Milovník nových technológií, už roky fascinovaný mobilnými zariadeniami. Vášnivý fanúšik gadgetov a tester GSM príslušenstva. Nedávno - recenzent elektronických zariadení a redaktor. Vo voľnom čase sa venuje drotárstvu a hrá na konzole. Na blogu etuo má na starosti riešeniu problémov, s ktorými sa dennodenne stretávajú používatelia smartfónov.

Rating: 4.80 / 5.0 (12)
Vaše hodnotenie
Please select one of each of the ratings above.