Čo robiť, keď sa telefón sám vypne a zapne?

Fenomén, s ktorým sa používatelia Androidov často stretávajú, obvykle ide o chybu softvéru alebo hardvéru. Máme pre vás zopár návrhov, ako sa tohto zlyhania zbaviť.

Chyba môže byť aj v aplikácii

aplikácii

Najprv by ste mali skontrolovať softvér, viete, na čo sa zamerať? Ak sa telefón vypína a zapína, mali by ste skontrolovať, či má nainštalovanú najnovšiu verziu softvéru.  Ak je teplota batérie príliš vysoká , alebo sa pohybuje nad hodnotou 60 stupňov, telefón sa môže vypnúť. V tejto situácii vypnite všetky spustené aplikácie, aj tie, ktoré nenápadne bežia na pozadí. Chvíľu počkajte, kým mobil vychladne a skontrolujte ho. Aby ste do budúcnosti zabránili prehrievaniu vášho smartfónu, vyberte si to „pravé“ puzdro s potrebnými zárezmi pre konektory, aby ste ho mohli nerušene používať aj počas toho, ako je mobil v obale.

Čo urobiť, ak problém pretrváva?

batéria smartfónu

foto: tech.wp.pl

Skúsili ste, čo sme vám radili vyššie? Ak aj napriek tomu chyba stále pretrváva, asi bude problém v hardvére. Prečo? Telefón sa obvykle vypne, keď sa batéria dostane do kontaktu s telefónom. Príčinou môže byť usadená špina alebo uvoľnenie háčikov batérie. Najlepšie je v tomto prípade vybrať batériu a vyčistiť kontakty suchou handričkou. Ak problém pretrváva aj po reštartovaní, znamená to, že telefón bol mechanicky poškodený. Mohlo ísť o náraz alebo kontakt s vodou, tieto udalosti mohli nadobro poškodiť komponenty smartfónu. V takomto prípade odporúčame návštevu overeného značkového servisu.

Puzdrá Overit' to!

Milan Jarko
Milan Jarko

Milovník nových technológií, už roky fascinovaný mobilnými zariadeniami. Vášnivý fanúšik gadgetov a tester GSM príslušenstva. Nedávno - recenzent elektronických zariadení a redaktor. Vo voľnom čase sa venuje drotárstvu a hrá na konzole. Na blogu etuo má na starosti riešeniu problémov, s ktorými sa dennodenne stretávajú používatelia smartfónov.

Rating: 4.60 / 5.0 (6)
Vaše hodnotenie
Please select one of each of the ratings above.