Čo robiť, keď Bluetooth slúchadlá strácajú signál?

Poruchy prehrávania a „sekanie zvuku“ pri počúvaní obľúbených skladieb, môže byť veľmi nepríjemné a rušivé. Ako je možné, že k strácaniu signálu dochádza? V niektorých situáciách Bluetooth slúchadlá nemusia pracovať správne. Máme pre vás zopár riešení, ktoré vám pomôžu problém odstrániť.

Riešenie problémov s Bluetooth slúchadlami – krok za krokom:

1. Ak používate smartfón so spárovanými slúchadlami Bluetooth príliš blízko pri smerovači signálu, počítači, mikrovlnnej rúre, chladničke alebo inom zariadení, ktoré vysiela rádiové vlny, môže to byť problém. Zariadenie s podporou Bluetooth pod vplyvom vĺn nemusí správne fungovať. Riešením je zmena polohy. Skúste odísť z miesta, kde sa práve nachádzate.

router

2. Ak počúvate hudbu z telefónu umiestneného v nohaviciach, košeli alebo v batohu, rušenie antény Bluetooth môže spôsobovať vaše telo. Skúste presunúť telefón na iné miesto.

telefón vo vrecku

3. Ak sú v blízkosti telefónu iné zariadenia s aktivovaným režimom Bluetooth, slúchadlá pravdepodobne signál neprijímajú správne. Ak chcete tento problém vyriešiť, vypnite funkciu Bluetooth na iných zariadeniach.

laptop

4. Keď je váš telefón príliš ďaleko od slúchadiel a signál je príliš slabý, hudba sa nebude prehrávať plynulo. Tento problém obvykle nastáva, keď je telefón v inej miestnosti ako slúchadlá. Ak chcete situáciu vyriešiť, presuňte zariadenie Bluetooth čo najbližšie k slúchadlám.

5. Ak držíte telefón v puzdre z hliníka alebo v inom „pancierovom“ obale, môže to brániť pripojeniu Bluetooth k slúchadlám a spôsobovať rušenie prehrávania hudby. Vyberte telefón z puzdra a skontrolujte, či slúchadlá fungujú správne.

obrneny telefon

6. Keď prehrávate hudbu z internetu, riziko rušenia signálu je ešte vyššie. Namiesto streamovania skladieb ich prehrávajte po stiahnutí.

7. Ak používate Bluetooth súčasne s inými aplikáciami, operačný systém je zaťažený a ruší prehrávanie zvuku. Vypnite a ukončite aplikácie, ktoré nie sú pri prehrávaní skladieb potrebné.

telefónnych aplikácií

Slúchadlá k mobilu Overit' to!

Milan Jarko
Milan Jarko

Milovník nových technológií, už roky fascinovaný mobilnými zariadeniami. Vášnivý fanúšik gadgetov a tester GSM príslušenstva. Nedávno - recenzent elektronických zariadení a redaktor. Vo voľnom čase sa venuje drotárstvu a hrá na konzole. Na blogu etuo má na starosti riešeniu problémov, s ktorými sa dennodenne stretávajú používatelia smartfónov.

Rating: 4.50 / 5.0 (5)
Vaše hodnotenie
Please select one of each of the ratings above.