Čo robiť, ak telefón nerozpozná SIM kartu?

SIM karta je základným prvkom na používanie funkcií smartfónu, ako je napríklad rozprávanie, písanie správ alebo používanie internetu. Je to konektor medzi telefónom a operátorom. Odporúčame, čo robiť, ak telefón nerozpozná SIM kartu.

Reštartujte smartphone

smartphony

Vypnutie a opätovné zapnutie telefónu je jednoduchý a účinný spôsob riešenia mnohých technických problémov zariadenia. Používatelia inteligentných telefónov s rôznymi operačnými systémami (Android, iOS a Windows) a rôznych značiek, ako napríklad Apple, Samsung, Huawei alebo Xiaomi, často čelia softvérovým chybám. Reštartovanie vám pomôže vyrovnať sa s mnohými chybami a poruchami.

Vyčistenie slotu SIM

Slot karty SIM je citlivý na nečistoty a prach. Aj keď výrobcovia smartfónov používajú rôzne typy tesniacich materiálov, komunikácia medzi integrovaným obvodom SIM a smartfónom je ľahko zablokovaná. Drážku je možné čistiť pomocou stlačeného vzduchu. Neodporúča sa kontaktovať tento prvok s vlhkosťou, pretože by to mohlo poškodiť prenosnú časť.

Čistenie kontaktov SIM karty alkoholom

čistenie SIM karty

Ďalším krokom je vyčistenie kontaktov na SIM karte. Najlepšie je to s 40% alkoholom (vodka), pretože je to najlepší spôsob, ako odmastiť elektronické povrchy. Za týmto účelom naneste 10 ml tekutiny na antistatickú tkaninu a leštené vnútro SIM karty s kontaktmi.

Povolenie národného roamingu a vyhľadávanie GSM sietí

nastavenia telefónu

Vzhľadom k intenzívnemu rastu 4G infraštruktúry v krajine a potrebu vykonávať časté udržiavacie práce sa stáva, že niektoré vysielače sú dočasne vypnuté. Je nepravdepodobné, že by zariadenie bolo v oblasti dočasne zakázané operátorom. Ak chcete zistiť, či je smartphone vybavený národnou roamingovou službou, ktorá vám umožní pripojiť sa ku konkurenčným GSM sieťam, táto možnosť sa nachádza v nastaveniach zariadenia.

Návšteva v mieste operátora

Ak žiadna z vyššie uvedených metód nepriniesla požadovaný výsledok, navštívte miesto operátora. Zamestnanec nahradí chybnú SIM kartu alebo zariadenie odošle späť do servisu.

obaly na mobilné telefóny

Milan Jarko
Milan Jarko

Milovník nových technológií, už roky fascinovaný mobilnými zariadeniami. Vášnivý fanúšik gadgetov a tester GSM príslušenstva. Nedávno - recenzent elektronických zariadení a redaktor. Vo voľnom čase sa venuje drotárstvu a hrá na konzole. Na blogu etuo má na starosti riešeniu problémov, s ktorými sa dennodenne stretávajú používatelia smartfónov.

Rating: 4.40 / 5.0 (7)
Vaše hodnotenie
Please select one of each of the ratings above.