Bezdrôtové nabíjanie smartfónu nefunguje – čo robiť?

Indukčné, resp. bezdôrotové nabíjanie telefónu je pohodlné a jednoduché. Stačí položiť telefón na nabíjačku a nemusíte sa zaoberať pripájaním káblov. Ale môže sa stať, že telefón sa nabíjať nezačne. Vtedy treba najprv skontrolovať niekoľko vecí, ktoré vedia znefunkčniť bezdrôtové nabíjanie.

Krok 1: Zmeňte polohu smartfónu

Bezdrôtové nabíjanie smartfónu nefunguje

Najbežnejším problémom, prečo bezdrôtové nabíjanie nefunguje, je nesprávne umiestnenie zariadenia. Telefón by mal byť na nabíjačke položený tak, aby bola nabíjacia cievka v jednej rovine s nabíjacím vstupom telefónu. Skúste teda presunúť telefón tak, aby ste dali do jednej roviny tieto dve súčasti prístrojov. Ak je telefón umiestnený na boku nabíjačky, indukčné nabíjanie sa nemusí aktivovať.

Krok 2: Dajte preč kryt telefónu

Bezdrôtové nabíjanie smartfónu nefunguje - bumber

Hoci sú indukčné nabíjačky skonštruované tak, aby mohli nabíjať aj mobily v ochranných krytoch, nie je to stopercentné pravidlo. Niektoré druhy krytov či obalov, najmä z hliníku či iného kovu, môžu brániť bezdrôtovému nabíjaniu. Plast alebo silikón väčšinou problémy nevyrábajú, ale skúste ochranný kryt dať preč a skontrolovať, či bezdrôtové nabíjanie funguje.

Krok 3: Skontrolujte, či je nabíjačka samotná zapojená do elektriny

Bezdrôtové nabíjanie smartfónu nefunguje - nabíjačka samotná zapojená do elektriny

Slovo “bezdrôtový” neznamená, že nabíjačka nemusí byť zapojená do elektriny na to, aby nabila váš mobil. Skontrolujte, či je nabíjačka zapojená do zdroja elektriny skrz adaptér alebo USB kábel, Hoci sú indukčné nabíjačky čím ďalej, tým populárnejšie, sú predsa len nové a aj takáto chyba sa môže udiať.

Puzdrá Overit' to!

Milan Jarko
Milan Jarko

Milovník nových technológií, už roky fascinovaný mobilnými zariadeniami. Vášnivý fanúšik gadgetov a tester GSM príslušenstva. Nedávno - recenzent elektronických zariadení a redaktor. Vo voľnom čase sa venuje drotárstvu a hrá na konzole. Na blogu etuo má na starosti riešeniu problémov, s ktorými sa dennodenne stretávajú používatelia smartfónov.

Rating: 4.80 / 5.0 (23)
Vaše hodnotenie
Please select one of each of the ratings above.