+421 233056423 Po - Pia 9:00 - 17:00
 
 
SCHRÁNKA
 
Košík
je prázdny
+
+
+
Tipy

Ako zmeniť polohu v telefóne?

Funkcia GPS telefónu je kľúčová pre správne fungovanie mnohých aplikácií, napr. navigácie. Niektorí používatelia smartfónov, však môžu mať nepríjemný pocit z toho, že ich telefón neustále zdieľa informácie o svojej polohe. Je teda možné zmeniť skutočné miesto na falošné?

Zmena polohy v smartfóne

Nech už je váš dôvod na zmenu polohy v telefóne akýkoľvek, odpovedáme – vo väčšine smartfónov, je to možné. Nie je to však také jednoduché, bez ohľadu na to, či používate iPhone alebo smartfón s Androidom. Nie je za to zodpovedná žiadna funkcia, ktorú si môžete zapnúť v štandardných nastaveniach svojho telefónu. Lokalizáciu môžete úplne zakázať iba v hlavných nastaveniach.

GPS na smartfóne má fungovať čo najpresnejšie, takže po zapnutí funkcie lokalizácie ukazuje reálne súradnice všetkých aplikáciám, ktorým sme k takýmto informáciám povolili prístup. Aby ste to obišli, budete musieť tieto aplikácie nejako „oklamať“, aby akceptovali falošné údaje GPS. Na tento účel vznikajú napríklad samostatné aplikácie, ktorých zastrešujúcim cieľom je zmena polohy v smartfóne. Aplikáciu s názvom GPS Joystick alebo podobnú aplikáciu si môžete stiahnuť z obchodu Google Play.

Zmeňte polohu na svojom telefóne s Androidom

1. Ako zmeniť polohu v telefóne?

Ak chcete na svojom smartfóne so systémom Android nastaviť falošnú polohu, postupujte podľa pokynov nižšie:

1. Otvorte Obchod Google Play, následne si stiahnite a nainštalujte aplikáciu s názvom GPS Joystick alebo podobnú.

2. Spustite aplikáciu a vyberte v nej možnosť „Nastaviť polohu“.

3. Zobrazí sa vám mapa, z ktorej si môžete vybrať ľubovoľné miesto. Môžete zadať aj presnú zemepisnú šírku a dĺžku.

4. Po výbere umiestnenia kliknite na „Štart“. Pravdepodobne vás v tomto bode aplikácia požiada o povolenie zdieľať falošnú polohu s inými aplikáciami – musíte to povoliť.

5. Toto však nie je koniec. Aby aplikácia fungovala správne, musíte na svojom smartfóne zapnúť vývojársky režim. Ak to chcete urobiť, prejdite do nastavení telefónu a potom vyberte kategóriu „O zariadení“. Vyhľadajte v zozname „Číslo zostavy“ a ťukajte naň, kým sa nezobrazí okno s výzvou na prepnutie do režimu vývojára.

6. To však nie je všetko. V režime nastavení vývojára vyberte predtým nakonfigurovanú aplikáciu na simuláciu polohy. Teraz by to malo fungovať bezchybne – pre istotu si skontrolujte svoju polohu na Google mapách.

Zmena lokalizácie v iPhone

Zmena polohy na iPhonoch si vyžaduje viac úsilia ako v prípade Android telefónov, pretože App Store neposkytuje aplikácie na takéto aktivity. Treba tiež pripomenúť, že zmena polohy je možná len na iPhonoch s operačným systémom iOS 12 alebo starším. Je tiež potrebné používať počítač.

1. Pripojte svoj iPhone k počítaču a nainštalujte si naň aplikáciu iTools.

2. V softvéri nainštalovanom v počítači nájdite nástroj s názvom „Virtual Location“, ktorý vám umožní zmeniť umiestnenie vášho iPhone.

3. V hornej časti mapy zadajte miesto, kde chcete, aby sa váš iPhone zobrazil, a potom potvrďte kliknutím na „Enter“.

4. Zmena polohy iPhonu by sa mala zobraziť na mape, na vami zvolenú polohu. Potvrďte kliknutím na „Presunúť sem“.

5. Teraz môžete zatvoriť iTools a odpojiť iPhone od počítača. Ak sa pri zatváraní iTools zobrazí hlásenie, že simulovanie polohy iPhone sa zastavilo, vyberte možnosť „Nie“.

Puzdrá Overiť to!Ocena: 4.6 / 5.0 (12)
Twoja ocena