Ako zablokovať reklamy na vašom Androide?

Vyskakovacie reklamy známe ako Pop-up reklamy, vám môžu liezť poriadne na nervy. Máme pre vás však návod, ako reklamné okná na smartfónoch s operačným systémom Android zablokovať. Nie je to nič ťažké!

Surfujte na nete prostredníctvom Opery

Najjednoduchší spôsob, ako sa vyhnúť reklamám, je použitie prehliadača so vstavanou blokádou kontextových okien. Práve spomínaná Opera je prehliadač tohto typu a jeho novšia verzia má dokonca funkciu, ktorá reklamy na mobilných zariadeniach nepovoľuje. Operu si môžete stiahnuť a nainštalovať bezplatne v obchode Google Play.

Nastavte v svojom systéme blokovanie

logo android

Ak chcete zablokovať kontextové reklamy v systéme Android, vstúpte do Nastavení a vyberte si položku Rozšírené. Začiarknite možnosť Blokovať kontextové okná. Názvy funkcií sa môžu líšiť v závislosti od modelu a značky, napr. Samsung, Huawei, LG alebo Xiaomi.

Blokovanie v prehliadači Chrome

Používate populárny prehliadač Chrome? Skontrolujte, či máte zablokovanú kontextovú funkciu. Ak tak chcete urobiť, stlačte ikonu troch bodiek v pravom hornom rohu a vyberte "Nastavenia". Ďalším krokom je položka "Nastavenia lokality". V nej vyberte funkciu vyskakovacieho okna a ak nie je označená ako zablokovaná, aktivujte zámok. Okrem blokovania tiež môžete použiť aj funkciu Šetrič údajov. O čo pri nej ide? Ak ju povolíte, servery Google budú pred načítaním webov stránky komprimovať, tiež budú zasahovať do prístupu k plateným dátovým službám a blokovať škodlivý softvér. Aj túto skvelú funkciu nájdete v Nastaveniach.

Ako nainštalujete prehliadač Adblock pre Android?

nastavenia telefónu

Adblock Browser je prehliadač, ktorý má hneď niekoľko skvelých výhod. Okrem vstavanej blokády reklám tiež rýchlejšie načítava webové stránky, tiež šetrí batériu a prenos dát. Adblock Browser je jedným z najobľúbenejších nástrojov na blokovanie reklám vôbec. Ak ho však nechcete používať, no aj tak sa chcete zbaviť kontextových reklám, môžete to skúsiť ešte iným spôsobom. Ako? V obchode Google Play nájdete ďalšie blokátory. Ak ste si stiahli a nainštalovali AdBlock Plus, otvorte tento program a zvoľte konfiguráciu, nastavte server proxy.

V položke Nastavenia telefónu prejdite na možnosť Wi-Fi, vyberte bezdrôtovú sieť, ku ktorej sa zariadenie pripája a vyberte možnosť, ktorú chcete zmeniť. V kolonke zadajte nastavenia servera proxy, ktoré ste videli v službe AdBlock. Po tejto zmene by reklamy mali zmiznúť z webových stránok, ktoré prehliadate. Jednoduché a účinné, čo poviete?

Puzdrá Overit' to!

Milan Jarko
Milan Jarko

Milovník nových technológií, už roky fascinovaný mobilnými zariadeniami. Vášnivý fanúšik gadgetov a tester GSM príslušenstva. Nedávno - recenzent elektronických zariadení a redaktor. Vo voľnom čase sa venuje drotárstvu a hrá na konzole. Na blogu etuo má na starosti riešeniu problémov, s ktorými sa dennodenne stretávajú používatelia smartfónov.

Rating: 4.40 / 5.0 (1)
Vaše hodnotenie
Please select one of each of the ratings above.