Ako zabezpečiť telefón vášho dieťaťa?

Deti majú prvý smartfón už na prvom stupni základnej školy a niektoré už v predškolskom veku. V dnešnom článku sa dočítate, ako chrániť telefón vášho dieťaťa, aby nebolo pri používaní vystavené nevhodnému obsahu. Odporučíme vám tiež, ako chrániť jeho telefón pred poškodením a aby nestratilo kontakt s dospelými na základe poruchy.

Aplikácie na rodičovskú kontrolu

Ako zabezpečiť telefón vášho dieťaťa - Google Family ink

Predtým, ako zveríte dieťaťu smartfón, mali by ste mu poriadne vysvetliť, ako telefón bezpečne používať a vysvetliť mu, aké všetky hrozby môžu na neho pri používaní čakať. Je tiež dôležité do telefónu nainštalovať aplikáciu rodičovskej kontroly, aby vaše dieťa náhodne neinštalovalo vírusy alebo nevhodné aplikácie.

Na trhu sa momentálne nachádza veľmi veľa aplikácií, ktoré vám s ochranou dieťaťa aj smartfónu môžu pomôcť. Za zmienku stojí napríklad Google Family Ink. Táto aplikácia umožňuje ovládať smartfón dieťaťa z vášho telefónu. Ak napríklad do Google zadá frázu nevhodnú pre jeho vek, vyhľadávací nástroj bude filtrovať jeho výsledky.

apple iphone

V smartfónoch od Apple sa dokonca nachádza zabudovaná funkcia rodičovskej kontroly. Rodičia tak môžu obmedziť prístup svojich detí k rôznym aplikáciám a vyhľadávaniu v prehliadači Safari. Dieťa tak bude môcť používať iba schválené a overené aplikácie dospelým. Nájdete tam aj viaceré ďalšie užitočné funkcie, napríklad prístup k Safari môže mať odomknutý, no pohybovať sa môže len na určitých stránkach.

Príslušenstvo na ochranu telefónu dieťaťa

Ako zabezpečiť telefón vášho dieťaťa - puzdrá, tvrdené sklo

Telefón dieťaťa by ste nemali chrániť len z vnútra rôznymi aplikáciami, ale aj zvonka ochranným príslušenstvom. Keďže telefón dieťaťa je často vystavovaný rôznym pádom a poškodeniam, je lepšie ho chrániť. Pády môžu spôsobiť trvalé poškodenia zariadenia a vy tak môžete stratiť kontakt s dieťaťom.

Nákup kvalitného puzdratvrdeného skla na telefón je najrozumnejším riešením. Toto príslušenstvo je cenovo veľmi dostupné, takže sa viac oplatí investovať do ochrany telefónu, ako do prípadnej opravy. Existuje množstvo druhov a vzorov krytov na telefón, vybrať si aj môžete z rôznych typov materiálov, napr. silikón, plast či kožené.

Puzdrá Overit' to!

Milan Jarko
Milan Jarko

Milovník nových technológií, už roky fascinovaný mobilnými zariadeniami. Vášnivý fanúšik gadgetov a tester GSM príslušenstva. Nedávno - recenzent elektronických zariadení a redaktor. Vo voľnom čase sa venuje drotárstvu a hrá na konzole. Na blogu etuo má na starosti riešeniu problémov, s ktorými sa dennodenne stretávajú používatelia smartfónov.

Rating: 4.40 / 5.0 (10)
Vaše hodnotenie
Please select one of each of the ratings above.