Ako zabezpečiť telefón vášho dieťaťa?
Deti majú prvý smartfón už na prvom stupni základnej školy a niektoré už v predškolskom veku. V dnešnom článku sa dočítate, ako chrániť telefón vášho dieťaťa, aby nebolo pri používaní vystavené nevhodnému obsahu. Odporučíme vám tiež, ako chrániť jeho telefón pred poškodením a aby nestratilo kontakt s dospelými na základe poruchy.
Aplikácie na rodičovskú kontrolu
Predtým, ako zveríte dieťaťu smartfón, mali by ste mu poriadne vysvetliť, ako telefón bezpečne používať a vysvetliť mu, aké všetky hrozby môžu na neho pri používaní čakať. Je tiež dôležité do telefónu nainštalovať aplikáciu rodičovskej kontroly, aby vaše dieťa náhodne neinštalovalo vírusy alebo nevhodné aplikácie.
Na trhu sa momentálne nachádza veľmi veľa aplikácií, ktoré vám s ochranou dieťaťa aj smartfónu môžu pomôcť. Za zmienku stojí napríklad Google Family Ink. Táto aplikácia umožňuje ovládať smartfón dieťaťa z vášho telefónu. Ak napríklad do Google zadá frázu nevhodnú pre jeho vek, vyhľadávací nástroj bude filtrovať jeho výsledky.
V smartfónoch od Apple sa dokonca nachádza zabudovaná funkcia rodičovskej kontroly. Rodičia tak môžu obmedziť prístup svojich detí k rôznym aplikáciám a vyhľadávaniu v prehliadači Safari. Dieťa tak bude môcť používať iba schválené a overené aplikácie dospelým. Nájdete tam aj viaceré ďalšie užitočné funkcie, napríklad prístup k Safari môže mať odomknutý, no pohybovať sa môže len na určitých stránkach.
Príslušenstvo na ochranu telefónu dieťaťa
Telefón dieťaťa by ste nemali chrániť len z vnútra rôznymi aplikáciami, ale aj zvonka ochranným príslušenstvom. Keďže telefón dieťaťa je často vystavovaný rôznym pádom a poškodeniam, je lepšie ho chrániť. Pády môžu spôsobiť trvalé poškodenia zariadenia a vy tak môžete stratiť kontakt s dieťaťom.
Nákup kvalitného puzdra a tvrdeného skla na telefón je najrozumnejším riešením. Toto príslušenstvo je cenovo veľmi dostupné, takže sa viac oplatí investovať do ochrany telefónu, ako do prípadnej opravy. Existuje množstvo druhov a vzorov krytov na telefón, vybrať si aj môžete z rôznych typov materiálov, napr. silikón, plast či kožené.