Ako vyčistiť telefón od nečistôt?

Pri bežnom používaní sa nečistotám a prachu v rôznych častiach telefónu nevyhnete aj napriek tomu, že používate obal. Špina môže spôsobovať problémy s používaním a kratšiu životnosť telefónu. Najčastejšie to ovplyvňuje funkčnosť reproduktora alebo slúchadiel. My vám dnes však poradíme, ako telefón pravidelne čistiť.

Čistenie obrazovky

Ako vyčistiť telefón od nečistôt - telefón a mikrovlákno

Obrazovka telefónu je práve tá časť, ktorej sa najviac dotýkame prstami, preto je potrebné sa o ňu starať čo najdôkladnejšie. Najlepšie je na čistenie použiť mikrovlákno nasiaknuté špeciálnou tekutinou na čistenie takéhoto povrchu. Ako náhrada tiež dobre poslúži servítka spolu s trochou čističa na sklo. Dobrou alternatívou sú aj vlhčené utierky určené na čistenie okuliarov alebo monitorov.

Ako vyčistiť zadnú časť telefónu?

Ako vyčistiť telefón od nečistôt - telefón a mydlo

Práve na chránenie zadnej časti telefónu od škrabancov a nečistôt slúžia kryty na telefón. No ani tie nie sú vždy stopercentné, a preto aj zadný kryt telefónu treba občas vyčistiť. Ak máte smartfón s odnímateľným zadným krytom, bez problémov ho môžete umyť od mastnoty a nečistôt pod tečúcou vodou. Na množstve súčasných smartfónov sa už zadný kryt nedá dať dole, v tom prípade je čistenie rovnaké ako pri obrazovke – vlhká handrička alebo servítka a troška trpezlivosti.

Reproduktor a vstupy

Ako vyčistiť telefón od nečistôt - stlačený vzduch

Reproduktory, vstup na slúchadlá alebo microSD či microUSB vstupy sú na údržbu asi najťažšie. Na ich vyčistenie je najlepší stlačený vzduch, ktorý sa dá kúpiť za pár eur. V žiadnom prípade by ste ale na ich čistenie nemali používať vodu ani žiadne tekuté čistiace prostriedky. Na vyčistenie existujú aj iné triky, a to napríklad čistenie s lepiacou páskou alebo zubnou kefkou. Viac sa o nich dočítate v našom článku Ako vyčistiť reproduktor v telefóne?

Puzdrá Overit' to!

Milan Jarko
Milan Jarko

Milovník nových technológií, už roky fascinovaný mobilnými zariadeniami. Vášnivý fanúšik gadgetov a tester GSM príslušenstva. Nedávno - recenzent elektronických zariadení a redaktor. Vo voľnom čase sa venuje drotárstvu a hrá na konzole. Na blogu etuo má na starosti riešeniu problémov, s ktorými sa dennodenne stretávajú používatelia smartfónov.

Rating: 4.30 / 5.0 (7)
Vaše hodnotenie
Please select one of each of the ratings above.