Ako vyčistiť silikónové puzdro?

Silikónové puzdro chráni telefón pred poškriabaním a poškodením. Vzhľadom k tomu, že pre väčšinu z nás sú smartphone nenahraditeľné zariadenia, ktoré používame všade, kryty sa rýchlo znečistia. Ak si chcete čo najdlhšie vychutnať dokonalý vzhľad, mali by ste sa o nej starať a pravidelne ho čistiť. V tomto článku radíme, ako odstrániť nečistoty zo silikónových krytov.

Prečo je dôležité vyčistenie krytu?

Ako vyčistiť silikónové puzdro?

Je isté, že váš kryt si zasluhuje náležitú starostlivosť. Estetika, rovnako ako bezpečnosť smartphonu, závisí na čistení krytu. Prach a nečistoty pod krytom môžu poškriabať telo telefónu. Nepríjemné škvrny a nečistoty na povrchu odoberajú šarm i tých najlepších smartfónov. Preto, ak chcete, aby váš telefón vyzeral čisto a nebol poškodený, pravidelne vyčistite kryt.

Čo je treba použiť na čistenie silikónových krytov?

Prach a nečistoty zo silikónových podložiek je možné ľahko čistiť handrou alebo špongiou namočenou v teplej mydlovej vode. Nezabudnite, že tkanina by mala byť čistá a jemná. Na škvrny a nečistoty môžete použiť malé množstvo izopropylalkoholu. Navlhčené utierky na čistenie monitorov a okuliarov sú tiež použiteľné. Môžete tiež použiť odstraňovač lak na nechty bez acetónu, ale iba pre jednofarebný kryt bez potlače. Za žiadnych okolností by ste nemali používať čistiace prostriedky na okná, amoniak a rozpúšťadlá. Tiež sa vyhnite hrubým a tvrdým čistiacim prostriedkom a kefám. Čistite silikónové puzdro systematicky, aby nečistoty nemali čas na "zahryznutie sa" do povrchu.

Žlté silikónové puzdro

Môže sa stať, že po určitom čase začne vaše silikónové puzdro začať žltnúť. Tento problém sa týka najmä svetlých krytov. Tento proces je spôsobený skutočnosťou, že ochranné kryty pre smartphone sú vystavené konštantnému kontaktu s kontaminovanými povrchmi, vzduchom a dlaňami (špinavými napr. od tuku). Vplyv slnečných lúčov tiež ovplyvňuje zmenu farby. Bohužiaľ, neexistuje účinný spôsob, ako odfarbiť zažltnuté puzdro. Na niektorých miestach môžete nájsť rady, aby ste vložili kryt do bielidla, ale odporúčame, aby ste nepoužívali takéto postupy. Bielidlo môže natrvalo poškodiť silikónový materiál a určite nebude hladko splývať s farbou a potlačou krytu.

Skvelý kryt pre telefón?

silikónové kryty s motivom

Hľadáte originálny kryt vášho telefónu? Pozrite sa na našu ponuku obalov a vyberte si sami kryt s potlačou, logom alebo klasikou alebo si vytvorte vlastný dizajn. Ponúkame kryty pre smartphony a tablety.

Puzdrá Overit' to!

Milan Jarko
Milan Jarko

Milovník nových technológií, už roky fascinovaný mobilnými zariadeniami. Vášnivý fanúšik gadgetov a tester GSM príslušenstva. Nedávno - recenzent elektronických zariadení a redaktor. Vo voľnom čase sa venuje drotárstvu a hrá na konzole. Na blogu etuo má na starosti riešeniu problémov, s ktorými sa dennodenne stretávajú používatelia smartfónov.

Rating: 4.60 / 5.0 (4)
Vaše hodnotenie
Please select one of each of the ratings above.