CHRISTMAS SALE zľavy až do -50% | Vidieť viac »

Ako uložiť fotografie na pamäťovú kartu v telefóne Samsung Galaxy?

Digitálne fotografie, a to najmä tie, ktoré robíte smartfónom, spôsobujú, že fotíme oveľa častejšie ako tomu bolo v minulosti. Väčšina z nás fotografuje každý deň a teda množstvo fotografií rýchlo zaplní internú pamäť nášho telefónu. Z tohto jednoduchého dôvodu je uloženie fotografií na pamäťovú kartu oveľa lepším riešením. Ako nastaviť túto možnosť na telefóne Samsung Galaxy?

Prispôsobte kapacitu pamäťovej karty možnostiam vášho Samsung Galaxy

Ako uložiť fotografie na pamäťovú kartu v telefóne Samsung Galaxy?

Niektorí majitelia smartfónov Samsung z radu Galaxy majú problémy s ukladaním fotografií na pamäťovú kartu. Takáto situácia môže nastať z viacerých dôvodov, ale samozrejme, ako každá situácia, aj táto sa dá ľahko vyriešiť. V prvom rade sa oplatí vybrať správnu pamäťovú kartu. Pre smartfóny určite používajte micro alebo nano SD karty. Každý výrobca v špecifikácii daného telefónuuvádza aj maximálnu kapacitu karty, ktorú konkrétny smartfón podporuje. Tento parameter môže byť veľmi rôznorodý a môže sa pohybovať od niekoľkých GB až do niekoľkých stoviek GB. Až po overení tejto hodnoty í si môžete vybrať vhodnú pamäťovú kartu pre váš smartfón.

Ukladanie fotografií na pamäťovú kartu v telefóne Samsung Galaxy

Vo viacerých telefónoch Samsung Galaxy sa možnosť ukladať fotografie na pamäťovú kartu zobrazuje iba v tom prípade, ak je v slote telefónu dátový nosič, ktorý je kompatibilný. Preto pred konfiguráciou nastavení telefónu musíte najskôr vložiť pamäťovú kartu do telefónu. Ak sa vám možnosť uložiť fotografie na pamäťovú kartu nezobrazuje, môže ísť o poruchu alebo poškodenie pamäťovej karty. V takom prípade je lepšie použiť inú kartu.

Možnosť ukladania fotografií na pamäťovú kartu je dostupná v nastaveniach fotoaparátu. Ak to chcete vybrať túto možnosť, zapnite v telefóne aplikáciu „Fotoaparát“ a klepnite na zobrazené ozubené koliesko alebo tri bodky nastavení. V rolovacom zozname by sa vám mala zobraziť kategória s názvom „Umiestnenie pamäte“ alebo niečo v podobnom zmysle. Po ťuknutí na túto možnosť sa vám zobrazia dve možnosti ukladania fotografií: do internej pamäte telefónu (zariadenia) alebo na pamäťovú kartu – vyberte možnosť ukladania na pamäťovú kartu. Teraz sa všetky nové fotografie uložia na externé pamäťové médium.

Prenos starých fotografií na pamäťovú kartu

Zmena miesta uloženia nových fotografií neovplyvní umiestnenie tých fotografií, ktoré boli nasnímané pred vykonaním zmien. Tieto fotografie budete musieť preniesť manuálne, napríklad cez správcu súborov s názvom „Moje súbory“. Po spustení správcu si v záložke obrázky môžeme vybrať všetky fotografie alebo len preferované fotografie a zvoliť si tak možnosť ich prenosu na pamäťovú kartu. Alternatívne je možné umiestnenie fotografií na vašom zariadení Samsung Galaxy zmeniť aj prostredníctvom fotogalérie. Tam si môžete vybrať aj konkrétne fotografie alebo albumy a zvoliť možnosť ich prenosu na pamäťovú kartu.

Puzdrá overiť to!
Milan Jarko
Milan Jarko

Milovník nových technológií, už roky fascinovaný mobilnými zariadeniami. Vášnivý fanúšik gadgetov a tester GSM príslušenstva. Nedávno - recenzent elektronických zariadení a redaktor. Vo voľnom čase sa venuje drotárstvu a hrá na konzole. Na blogu etuo má na starosti riešeniu problémov, s ktorými sa dennodenne stretávajú používatelia smartfónov.

Rating: 4.70 / 5.0 (13)
Vaše hodnotenie
Please select one of each of the ratings above.