Ako pripojiť prenosný USB kľúč k telefónu?

Väčšina smartfónov s operačným systémom Android má možnosť pripojenia prenosného USB kľúča. Z toho plynie veľa pozitív – pozeranie filmov, počúvanie hudby a prehadzovanie fotiek z telefónu na USB flash disk nebolo nikdy jednoduchšie. V našom návode vás naučíme pripojiť USB kľúč k telefónu.

Skontrolujte, či telefón podporuje OTG

Káble k mobilným telefónom

Predtým, ako sa pokúsite pripojiť USB kľúč k svojmu telefónu, najprv skontrolujte, či vaše zariadenie disponuje touto funkciou. Inak povedané, zistite, či telefón podporuje OTG.

Pomôže vám aplikácia OTG Checker z obchodu Google Play. Ak program USB OTG Checker potvrdí prítomnosť funkcie OTG, znamená to, že k telefónu môžete pripojiť pamäťovú kartu USB. Uľahčíme vám to, ak máte telefón so systémom Windows alebo iOS, vaše zariadenie OTG určite nepodporuje, nemusíte to ani skúšať.

Ako pripojíte USB k smartfónu so systémom Android?

Ak chcete pripojiť telefón, musíte mať  kábel USB OTG. Je to adaptér vybavený microUSB a ďalším potrebným USB vstupom na opačnom konci. Ak sa chystáte prvýkrát pripojiť USB k telefónu, musíte najprv naformátovať USB pamäť na súborový systém FAT32.

Pre tento účel pripojte kľúč k počítaču a otvorte okno "Tento počítač". Potom kliknite pravým tlačidlom myši na názov vášho kľúča a vyberte funkciu „Format“. V novom okne vyberte: "Obnoviť predvolené nastavenia zariadenia", potom v poli súborového systému vyberte možnosť FAT32 a klknite na možnosť "Štart".

Potom všetko, čo musíte urobiť, je umiestniť kábel USB do portu smartfónu a opačný koniec kábla do kľúča. Telefón by mal automaticky rozpoznať pamäť USB.

GSM Príslušenstvo Overit' to!

Milan Jarko
Milan Jarko

Milovník nových technológií, už roky fascinovaný mobilnými zariadeniami. Vášnivý fanúšik gadgetov a tester GSM príslušenstva. Nedávno - recenzent elektronických zariadení a redaktor. Vo voľnom čase sa venuje drotárstvu a hrá na konzole. Na blogu etuo má na starosti riešeniu problémov, s ktorými sa dennodenne stretávajú používatelia smartfónov.

Rating: 4.20 / 5.0 (5)
Vaše hodnotenie
Please select one of each of the ratings above.