Ako odstrániť tvrdené sklo z telefónu?

Ak máte na svojom tvrdenom skle na ochranu displeja telefónu praskliny, znamená to, že splnilo svoju úlohu. Ochránilo váš telefón pred poškriabaním, vrypmi a hlavne pred nárazmi z veľkej výšky. Pokiaľ sa však na skle vyskytnú praskliny, znižuje sa jeho funkčnosť a je potrebné ho vymeniť.

Na odstránenie tvrdeného skla existuje niekoľko účinných metód. Pri každej z nich pomôže, ak predtým na telefón pustíte teplý vzduch z fénu na vlasy po dobu 15 sekúnd. Sklo sa nahreje a lep mierne popustí. S fénom to však nepreháňajte, aby nedošlo k poškodeniu vášho zariadenia.

Metóda číslo 1: Odstránenie skla pomocou rúk

Odstránenie skla pomocou rúk

1. Začnite tým, že nechtami postupne podvihnete všetky rohy tvrdeného skla. Choďte na to pomaly a nesnažte sa ho ihneď odlepiť celé. Pokiaľ je sklo pri jednom rohu prasknuté, začnite z iného konca. Mohlo by sa vám totiž rozbiť na menšie čiastočky.

2. Pod nadvihnuté rohy vsuňte prsty a jemne oddeľujte sklo. Dávajte pritom pozor, aby sa jeho tenká vrstva nerozbila, alebo aby sa praskliny nerozširovali.

3. Sklo odstraňujte pomaly a rovnomerne. Ak na telefóne ostali nejaké jeho menšie časti, zbavte sa ich úplne rovnako, ako najväčšej časti.

Metóda číslo 2: Odstránenie skla pomocou špáradla a plastovej karty

Odstránenie skla pomocou špáradla a plastovej karty

1. Plastové špáradlo v prvom kroku opatrne vsuňte pod tvrdené sklo. Dajte si pozor, aby bolo naklonené do správneho vodorovného uhla – zabránite tak poškriabaniu displeja.

2. V tomto uhle oddeľujeme špáradlom tvrdené sklo až kým ho nie sme schopní uchytiť medzi prsty a do medzery vsunúť plastovú kartu.

3. Vsunutú kartu postupne posúvame dopredu tak, aby sa ňou rovnomerne oddelila celá plocha tvrdeného skla.

Na internete koluje názor, že tvrdené sklo sa dá z telefónu odstrániť aj s použitím plstenej lepiacej pásky. Páskou by ste si pri tejto metóde mali oblepiť dva prsty a priložiť ich k tomu rohu tvrdeného skla, ktorý drží najslabšie.

Tvrdené sklo sa na lep zachytí a pomocou ťahania prstov navrch sa postupne odlepí z povrchu displeja. Pri našich pokusoch však bola lepiaca páska príliš slabá na to, aby odlepila tvrdené sklo a tak vám túto metódu nemôžeme odporučiť.

Široký výber ochranného príslušenstva pre displej telefónu

Ak nastal čas na odstránenie starého tvrdeného skla, budete sa chcieť pravdepodobne dozvedieť, ako na obrazovku umiestniť ochranné sklo. Dočítate sa o tom na našom blogu.

Radi by ste namiesto tvrdeného skla vyskúšali niečo nové? Ako najpoužívanejšie ochranné príslušenstvo na displeje sa začali označovať fólie najnovšej generácie, ktoré v sebe prepájajú flexibilitu polykarbonátových fólií a odolnosť tvrdeného skla. Nezabudnite, že všetky produkty spomínané vyššie nájdete aj v e-shope etuo.sk.

Puzdrá Overit' to!

Milan Jarko
Milan Jarko

Milovník nových technológií, už roky fascinovaný mobilnými zariadeniami. Vášnivý fanúšik gadgetov a tester GSM príslušenstva. Nedávno - recenzent elektronických zariadení a redaktor. Vo voľnom čase sa venuje drotárstvu a hrá na konzole. Na blogu etuo má na starosti riešeniu problémov, s ktorými sa dennodenne stretávajú používatelia smartfónov.

Rating: 4.20 / 5.0 (30)
Vaše hodnotenie
Please select one of each of the ratings above.