Ako odstrániť škrabance z dotykovej obrazovky?

Obrazovky chytrých telefónov sa veľmi často poškriabu. Bez ochrannej fólie alebo tvrdeného skla dôjde k tomu, že displej má priamy kontakt s ostrými predmetmi alebo so zemou. Výsledkom je, že sa na jeho povrchu vytvára nevzhľadné škrabance. Čo robiť, keď k tomu dôjde?

Domáce metódy

odstránenie škrabancov z obrazovky

Na internete nájdete veľa domácich tipov, ako sa zbaviť škrabancov z obrazovky smartphonu. Patrí medzi ne napríklad trenie brúsnym papierom, leštenie zubnými pastami alebo ošetrenie čistiace zmesou.

Bohužiaľ takáto manipulácia s telefónom môže pre zariadenie zle skončiť. Akékoľvek kvapaliny, ktoré sa dostanú do medzery medzi krytom a obrazovkou a preniknú do smartphonu, môžu spôsobiť skrat, ktorý by poškodil telefón. Brúsny papier poškodzuje displej zariadenia ešte viac.

Leštiace pasty

V predajniach mobilného príslušenstva nájdete špeciálne leštiace pasty, ktoré výrobcovia propagujú ako kúzlo na všetky škrabance. V skutočnosti tieto pasty obsahujú tvrdé abrazívne častice a vyrovnávajú povrch obrazovky jeho obrúsením. Vďaka tomu potom škrabance prestanú byť viditeľné.

Bohužiaľ príliš silné a dlhotrvajúce leštenie stav displeja skôr zhoršuje a ďalšie obtiaž je, že dotykovej obrazovky smartphonov sa skladajú z mnohých tenkých vrstiev. Je ľahké poškodiť jemné vrstvy pri pokuse o opravu obrazovky, čo môže negatívne ovplyvniť kvalitu obrazu a citlivosť dotyku.

Príslušenstvo pre ochranu obrazovky s regeneračnou technológiou

Ochranné fólie a tvrdené sklá

Ak by sa na obrazovke objavili škrabance, najbezpečnejším riešením je zakúpiť ochrannú fóliu alebo tvrdené sklo. Príslušenstvo poľského výrobcu 3MK môžu na obrazovkách smartphonu maskovať existujúce škrabance a jemne ich regenerovať.

Okrem toho dokonale chráni obrazovku zariadenia do budúcnosti. Kryty sú priehľadné a neovplyvňujú kvalitu obrazu na displeji. Nepoškodzujú dotykové funkcie a zachovávajú pôvodný vzhľad zariadenia.

Telefónne puzdro

Puzdrá

Je pravda, že puzdro nie je schopné kompenzovať výsledné škrabance na obrazovke, ale iste zabráni vzniku nových. V obchode etuo existuje mnoho typov puzdier, napríklad silikónové, knižkové alebo flipové, ktoré účinne chránia nielen telefón samotný, ale aj obrazovku prístroja.

Služba

Ak sú škrabance na obrazovke smartfónu tak veľké a viditeľné, že ochranný doplnok nie je schopný je kompenzovať, stojí za zváženie využitie odborné služby. V závislosti na stupni poškodenia môže služba ponúknuť opravu displeja alebo jeho výmenu.

ochranné folié a tvrdené skla Overit' to!

Milan Jarko
Milan Jarko

Milovník nových technológií, už roky fascinovaný mobilnými zariadeniami. Vášnivý fanúšik gadgetov a tester GSM príslušenstva. Nedávno - recenzent elektronických zariadení a redaktor. Vo voľnom čase sa venuje drotárstvu a hrá na konzole. Na blogu etuo má na starosti riešeniu problémov, s ktorými sa dennodenne stretávajú používatelia smartfónov.

Rating: 4.50 / 5.0 (7)
Vaše hodnotenie
Please select one of each of the ratings above.