CHRISTMAS SALE zľavy až do -50% | Vidieť viac »

Ako odblokovať telefón Huawei zablokovaný heslom bez straty dát?

Zadali ste heslo na odblokovanie svojho telefónu Huawei a ukázalo sa, že nesprávne? To je mimoriadne stresujúca situácia, pretože nemáte prístup k telefónu. Našťastie nie je úplne bezvýchodisková. Ak si nepamätáte heslo zamykania obrazovky, ešte stále existuje niekoľko možností, ktoré môžu tento problém vyriešiť. Preberieme ich v tomto článku.

Prečo sa na Huawei nedá obísť heslo?

1. Ako odblokovať telefón Huawei zablokovaný heslom bez straty dát?

Heslo predstavuje garanciu bezpečnosti obsahu vášho smartfónu. Preto sú údaje o hesle šifrované, čo znemožňuje prístup do telefónu nežiaducim osobám. Akákoľvek možnosť obísť prístupové heslo by predstavovala riziko pre používateľov smartfónu pri strate alebo odcudzení zariadenia.

Než sa rozhodnete pre obnovenie továrenského nastavenia

Ako obísť heslo zamykania na smartfóne Huawei? Najjednoduchšie riešenie predstavuje obnova továrenského nastavenia na smartfóne. Bohužiaľ, spája sa to so stratou všetkých dát uložených v zariadení, teda napr. fotografií, SMS správ, zoznamu kontaktov alebo dát z aplikácií. Väčšinu z nich je možné obnoviť po vyčistení smartfónu, ak máte jeho záložnú kópiu, napríklad na pamäťovej karte telefónu (je potrebné ju pred formátovaním vybrať) alebo v cloude. Práve preto nezabúdajte na pravidelné zálohovanie dát, aby ste sa v budúcnosti vyhli zbytočnému stresu pri zabudnutom hesle.

Voľba inej metódy odblokovania

Zadávate heslo do svojho Huawei a vyskakuje informácie o tom, že nie je správne? Ak máte možnosť, najskôr skontrolujte, či zaberú iné metódy odblokovania telefónu. V závislosti od modelu smartfónu Huawei môžete okrem hesla nastaviť aj odomknutie obrazovky pomocou:

• Odtlačku prsta – pokiaľ je váš smartfón vybavený čítačkou papilárnych línií, ide o mimoriadne pohodlnú a bezpečnú možnosť. Mnoho telefónov Huawei umožňuje nastaviť ju ako alternatívu k zadávaniu hesla.

• Odomknutia tvárou – nové modely Huawei ponúkajú skener tváre integrovaný s predným fotoaparátom. Stačí zamieriť telefón na svoju tvár a umelá inteligencia rozozná podobu majiteľa a automaticky odomkne obrazovku.

• PIN kódu – zadanie hesla skladajúceho sa zo sledu písmen a znakov je časovo náročnejšie ako zadanie 4 alebo 6-miestneho PIN kódu. Všeobecne je tiež ľahšie si ho zapamätať.

Samozrejme, všetky vyššie uvedené metódy odomknutia je potrebné nastaviť predtým, než zabudnete heslo k svojmu telefónu. Preto sa obzvlášť oplatí používať dve alebo tri alternatívne metódy, ktoré je možné aplikovať striedavo, v závislosti od podmienok, v ktorých sa nachádzate. Najpohodlnejšie je odomykanie telefónu tvárou, ale pri zlom osvetlení môžete používať čítačku papilárnych línií. A keď máte na rukách rukavice, môžete zadať štandardný PIN kód alebo heslo k telefónu.

Hlavný a súkromný priestor, funkcia používateľ

Niektoré modely telefónov Huawei umožňujú nastavenie zvláštneho hesla do verejného a súkromného priestoru v telefóne. Ak vaše heslo nefunguje, uistite sa, že zadávate správne heslo do správneho priestoru. Podobne je to s funkciou používatelia, ktorú je možné používať na Huawei.

Samostatné heslo môže mať účet používateľa a iné účet majiteľa. Tieto účty je možné medzi sebou prepínať, čo môže niekedy viesť k situácii zadávania nesprávneho hesla.

Nájdi moje zariadenie Google a Nájdi môj telefón Huawei

Existujú dve služby, pomocou ktorých môžete zmeniť heslo na svojom telefóne Huawei. Je to Google Nájdi moje zariadenie a Huawei Nájdi môj telefón. Než ich však využijete, oplatí sa vedieť, že v oboch prípadoch sa zmena hesla spája s predchádzajúcou nevyhnutnosťou vymazať z telefónu dáta. Niekedy ide o jediné riešenie, a je lepšie ho využiť, ak máte uloženú záložnú kópiu dát z telefónu. Potom môžete po vymazaní Huawei a nastavení nového hesla obnoviť všetky aplikácie, nastavenia, správy alebo históriu hovorov.

Ako zmeniť heslo cez Huawei Nájdi môj telefón?

Používatelia smartfónov Huawei, ktorí zabudli heslo zamykania svojho telefónu, môžu využiť službu Huawei Nájdi môj telefón. Pre túto funkciu musí byť predtým registrovaný používateľský účet. Stačí postupovať podľa pokynov nižšie:

1. Na inom zariadení otvorte v prehliadači stránku www.cloud.huawei.com.

2. Prihláste sa k svojmu účtu Huawei, s ktorým je prepojený váš smartfón. Potrebujete na to Huawei ID (telefónne číslo alebo e-mailovú adresu) a heslo.

3. Zvoľte možnosť „Nájdi môj telefón“ a následne kliknite na smartfón, ku ktorému chcete zmeniť heslo.

4. Pri smartfóne vyberte ikonku 3 bodiek v pravom hornom rohu, a následne vyberte možnosť „Zablokovať“.

5. Po vyčistení dát zo smartfónu môžete nastaviť nové heslo a následne obnoviť na telefóne záložnú kópiu dát.

Zmena hesla na Huawei prostredníctvom Google Nájdi moje zariadenie

Bezplatná služba Google Nájdi moje zariadenie je dostupná pre všetky telefóny s operačným systémom Android, ktoré sú prihlásené k účtu Google. To sa týka aj smartfónov Huawei, aj keď nie všetkých. Všetky telefóny Huawei, ktoré mali premiéru po Huawei P30 Pro, nemajú prístup k službám Google – v ich prípade sa teda nedá využiť funkcia Nájdi moje zariadenie. Ak máte starší model, ktorý naďalej podporuje služby Google:

1. Otvorte v prehliadači iného zariadenia stránku www.google.com/android/find.

2. Zadajte prihlasovacie meno a heslo, s ktorými je prepojený váš Huawei.

3. Vyhľadajte v zozname svoj smartfón a využite možnosť „Zabezpečiť zariadenie“. Spája sa s vymazaním do tej doby v smartfóne nazhromaždených dát a jeho znovuuvedenie do továrenského nastavenia.

4. Následne môžete vytvoriť nové heslo zamykania telefónu.

5. Pre odblokovanie Huawei sa najskôr musíte prihlásiť k svojmu účtu Google. Následne môžete obnoviť záložnú kópiu dát, napríklad z cloudu alebo z pamäťovej karty.

Aplikácia na obnovu dát

Na internete je možné stále nájsť aplikácie na stiahnutie do počítača, ktorých autori deklarujú možnosť obnovy hesla na telefóne bez straty dát, napríklad FoneLab. Všeobecne sú programy tohto typu spoplatnené a, bohužiaľ, nemajú 100 % účinnosť. Ich cieľom je predovšetkým obnoviť dáta z Huawei, ktorý je možné odblokovať. Pokiaľ nemáte záložnú kópiu dát zo smartfónu, môžu byť tieto aplikácie pomyselným steblom, ktorého sa topiaci chytá. Môže to plynúť ako zo zabudnutého hesla, tak aj napríklad z poškodenia displeja. Oplatí sa pamätať, že po stiahnutí dát do počítača bude rovnako nutné obnoviť pri telefóne továrenské nastavenia a nastaviť nové heslo.

puzdra overit to

Milan Jarko
Milan Jarko

Milovník nových technológií, už roky fascinovaný mobilnými zariadeniami. Vášnivý fanúšik gadgetov a tester GSM príslušenstva. Nedávno - recenzent elektronických zariadení a redaktor. Vo voľnom čase sa venuje drotárstvu a hrá na konzole. Na blogu etuo má na starosti riešeniu problémov, s ktorými sa dennodenne stretávajú používatelia smartfónov.

Rating: 4.00 / 5.0 (10)
Vaše hodnotenie
Please select one of each of the ratings above.