Ako odblokovať telefón, ak ste zabudli odomykací vzor?

Môže sa stať, že zabudnete odomykací vzor na svojom telefóne alebo jednoducho nemáte možnosť týmto spôsobom smartfón odomknúť. V tomto blogu sa dozviete, ako postupovať, keď je mobil zablokovaný pomocou vzoru.

Spôsob č. 1: Použite účet Google (iba pre zariadenia s Androidom 4.4 alebo staršie)

mobil zablokovaný pomocou vzoru

Najprv vykonajte niekoľko neúspešných pokusov odomknúť telefón pomocou vzoru. Po niekoľkých pokusoch sa zobrazí možnosť “Nepamätám si svoj vzor”. Rozkliknite si ju a zadajte prihlasovacie údaje Google účtu, ktorý je zosynchronizovaný s vaším zariadením. Následne môžete znovu obnoviť vzor pre odomykanie telefónu.

Spôsob č. 2: Obnovte výrobné nastavenia na zariadení (factory settings)

Obnovte výrobné nastavenia na zariadení (factory settings)

Pozor, obnova pôvodných nastavení definitívne zmaže všetky dáta! Ak však máte svoje dáta, resp. kópiu svojho telefónu zálohované, tieto dáta budete môcť obnoviť. Ešte predtým, než sa rozhodnete obnoviť výrobné nastavenia vám odporúčame obrátiť sa na pobočku svojho výrobcu telefónov alebo operátora. Je možné, že budú vedieť odblokovať telefón bez straty dát.

Krátky návod, ako obnoviť výrobné nastavenia:

1. Pre Android telefóny: na vypnutom telefóne stlačte a držte tlačidlo zapínania a tlačidlo pridávania hlasitosti*. Objaví sa menu, ktoré môžete navigovať tlačidlami hlasitosti a potvrdzovať tlačidlom zapínania. Nájdite a potvrďte možnosť “Obnoviť výrobné nastavenia” (“Factory reset”)

*Na niektorých smartfónoch, napríklad Samsung alebo HTC, sa toto menu sprístupňuje inak.

2. Pre Apple telefóny: Na vypnutom telefóne stlačte a držte tlačidlá “Start” a ”Home”. Následne podľa inštrukcii pripojte svoj telefón k iTunes a zvoľte ikonu obnovenia výrobných nastavení.

3. Pre Windows telefóny:  Na vypnutom telefóne stlačte a držte tlačidlo zapínania a tlačidlo uberania hlasitosti. Keď zacítite vibrácie, stlačte a držte tlačidlo uberania hlasitosti. Zobrazí sa veľký výkričník. Výrobné nastavenia potom obnovíte stlačením tlačidiel v tomto poradí: pridanie hlasitosti, ubratie hlasitosti, zapínanie a ubratie hlasitosti.

Puzdrá Overit' to!

Milan Jarko
Milan Jarko

Milovník nových technológií, už roky fascinovaný mobilnými zariadeniami. Vášnivý fanúšik gadgetov a tester GSM príslušenstva. Nedávno - recenzent elektronických zariadení a redaktor. Vo voľnom čase sa venuje drotárstvu a hrá na konzole. Na blogu etuo má na starosti riešeniu problémov, s ktorými sa dennodenne stretávajú používatelia smartfónov.

Rating: 4.80 / 5.0 (8)
Vaše hodnotenie
Please select one of each of the ratings above.