Ako obmedziť žiarenie telefónu?

Mobilné telefóny vydávajú elektromagnetické žiarenie, ktoré má negatívny vplyv na naše zdravie. Ako sa chrániť pred škodlivými účinkami smartphonov, pretože tieto zariadenia nás sprevádzajú takmer všade?

Komu smartphony škodí najviac?

telefónneho žiarenia

Ukazuje sa, že mobilné telefóny majú najväčší vplyv na deti. Mladé organizmy absorbujú oveľa viac škodlivého žiarenia než starší ľudia. V prípade najmladších užívateľov môže byť vplyvom elektromagnetického žiarenia oslabená pamäť, nedostatok koncentrácie a dokonca aj bolesti hlavy. Najmä tehotné ženy by sa mali vyhnúť ožarovaniu, pretože má tiež negatívny vplyv na plod.

Ako sa vysporiadať so žiarením telefónu?

Slúchadlá bluetooth

Ak používame smartphone umiernene a zodpovedne, zariadenie neohrozí naše zdravie. Aby sa znížili škodlivé účinky telefónneho žiarenia na telo, je v prvom rade potrebné obmedziť dobu, po ktorú držíme telefón pri hlave. Stojí za to dodržiavať niekoľko pravidiel:

1. Nehovorte do telefónu so slúchadlom do ucha. Použite slúchadlá Bluetooth alebo súpravu handsfree.

2. Ak nechcete používať ďalšie príslušenstvo, obmedzte dobu hovoru. Ak máte možnosť odosielať správy miesto volania, využite ju.

3. Vyvarujte sa rozprávanie na miestach, kde má prístroj zlé pokrytie. Telefón automaticky zvyšuje vysielací výkon, a tak sa zvyšuje radiácie.

4. Bezprostredne po vytočení čísla nedržte telefónu vedľa hlavy. Počas tejto doby smartphone prenáša takmer najväčší výkon. Počkajte, až budete počuť prvý signál.

5. Ak prenášate telefón vo vrecku, uložte ho tak, aby displej smeroval k telu. Antény sú zvyčajne namontované na zadnej strane zariadenia.

6. Nenoste telefón neustále so sebou a nespite s ním.

Slúchadlá k mobilu Overit' to!

Milan Jarko
Milan Jarko

Milovník nových technológií, už roky fascinovaný mobilnými zariadeniami. Vášnivý fanúšik gadgetov a tester GSM príslušenstva. Nedávno - recenzent elektronických zariadení a redaktor. Vo voľnom čase sa venuje drotárstvu a hrá na konzole. Na blogu etuo má na starosti riešeniu problémov, s ktorými sa dennodenne stretávajú používatelia smartfónov.

Rating: 4.30 / 5.0 (7)
Vaše hodnotenie
Please select one of each of the ratings above.