Ako napísať životopis pomocou telefónu?

Milovníci elektronických zariadení uprednostňujú smartfóny pred počítačmi čoraz viac. Mobilné telefóny postupne nahrádzajú stolné počítače a notebooky vďaka svojej flexibilite a zlepšujúcim sa technologickým možnostiam. Pomocou smartfónu dokážete napísať aj životopis, keď hľadáte prácu a reagovať na ponuku okamžite pomocou aplikácie. Poradíme vám, ako na to.

Pripravte sa, začíname

Ako napísať životopis pomocou telefónu - lista

Predtým, ako začnete písať životopis na telefóne, pripravte si potrebné informácie o priebehu vášho vzdelávania a kariéry. Tento krok za vás, žiaľ, žiadna aplikácia ani program neurobí, musíte vziať rozum do hrsti a zhrnúť vaše vzdelanie do niekoľkých bodov.

Ak ste dokončili váš profil na sociálnej sieti ako LinkedIn alebo GoldenLine, stačí skopírovať údaje z týchto portálov. Ak doplníte vaše údaje aj na rôznych webových stránkach s pracovnými ponukami typu Profesia.sk alebo Kariera.sk, budete mať ešte jednoduchšiu úlohu. Väčšina týchto typov stránok vám umožní stiahnuť si hotový životopis do telefónu.

Aplikácie a programy

Ako napísať životopis pomocou telefónu - Aplikácie a programy

Existuje mnoho programov, ktoré vám umožnia vytvoriť si profesionálny životopis pomocou telefónu. Patria sem mnohé portály s ponukami práce a existuje aj mnoho aplikácií na vytvorenie životopisu, ktoré si môžete stiahnuť pomocou Google Play a iTunes.

Pre telefóny so systémom Android sa odporúča aplikácia CV Engineer a aplikácia Resume Star: Pro CV Maker pre iPhone. Väčšina aplikácií a on-line sprievodcovia sú zadarmo, môžete využiť aj ready-made šablóny, ktoré vytvárajú profesionálne životopisy a ich použitie je veľmi jednoduché. Stačí vyplniť polia s informáciami o vás a životopis sa vytvorí automaticky.

Sprievodný list

Ako napísať životopis pomocou telefónu - Sprievodný list

Mnohí zamestnávatelia okrem životopisu očakávajú aj sprievodný list, ktorým vyjadríte svoj seriózny záujem o danú pozíciu. Najjednoduchší spôsob, ako vytvoriť v telefóne dokument, je použitie aplikácie Dokumenty Google (Android) alebo iCloud Notes (iOS). Tieto programy nájdete predinštalované v každom mobilnom zariadení.

Puzdrá Overit' to!

Milan Jarko
Milan Jarko

Milovník nových technológií, už roky fascinovaný mobilnými zariadeniami. Vášnivý fanúšik gadgetov a tester GSM príslušenstva. Nedávno - recenzent elektronických zariadení a redaktor. Vo voľnom čase sa venuje drotárstvu a hrá na konzole. Na blogu etuo má na starosti riešeniu problémov, s ktorými sa dennodenne stretávajú používatelia smartfónov.

Rating: 4.30 / 5.0 (5)
Vaše hodnotenie
Please select one of each of the ratings above.