Ako fotiť makro pomocou telefónu?

Túžite fotiť zaujímavé a pútavé makro fotografie, ale nechcete investovať celú výplatu do kvalitnej zrkadlovky? Žiaden problém! Vďaka lacnému príslušenstvu, pár trikom a jednoduchým krokom zmeníte váš telefón na zariadenie na fotenie makro fotiek.

Ako snímať makro fotografie len pomocou telefónu?

https://www.etuo.sk/objektivy-na-mobil

Na fotografovanie makra pomocou smartfónu budete potrebovať hlavne makro šošovku, ktorá sa dá v súčasnosti veľmi ľahko zohnať cez rôzne e-shopy. Ak ale nemáte radi objednávanie cez internet, nahradiť ju môžete aj malou lupou a lepiacou páskou. Do výbavy je voliteľný statív na telefón.

1. Pripravte si to, čo budete fotiť - detail, na ktorý chcete zaostriť a pozadie, ktoré bude na fotke rozmazané.

2. V prípade, že váš telefón má fotoaparát s funkciou „Mriežka“, zapnite si ju.

3. Pripevnite na telefón makro šošovku alebo lupu pomocou pásky.

4. Telefón položte na pevný povrch alebo na pripravený statív, a postavte ho na vhodnú vzdialenosť od foteného objektu – približne 10 cm. Taktiež zapnite automatické zaostrovanie.

5. Zabezpečte, aby bol fotografovaný objekt dostatočne osvetlený a uistite sa, že telefón nevrhá tieň na predmet. A ste pripravení fotiť!

makro fotografie

Ak sa vám prvá z fotografií nepodarí a úplne nesplní vaše očakávania o dokonalej makro fotografii, nenechajte sa hneď odradiť. Makro fotografia je totiž jednou z najťažších oblastí fotografie a zvládnuť takýto druh umenia naozaj nie je jednoduché. Nezabúdajte, že najlepší recept na kvalitné makro fotografie je trpezlivosť a hodiny tréningu. Potom už budete presne vedieť čo a ako.

Puzdrá Overit' to!

Milan Jarko
Milan Jarko

Milovník nových technológií, už roky fascinovaný mobilnými zariadeniami. Vášnivý fanúšik gadgetov a tester GSM príslušenstva. Nedávno - recenzent elektronických zariadení a redaktor. Vo voľnom čase sa venuje drotárstvu a hrá na konzole. Na blogu etuo má na starosti riešeniu problémov, s ktorými sa dennodenne stretávajú používatelia smartfónov.

Rating: 4.60 / 5.0 (12)
Vaše hodnotenie
Please select one of each of the ratings above.