4 tipy, ako si urobiť dokonalú selfie

Na sociálnych sieťach sa denne objavujú tisícky nových dokonalých selfie fotiek ľudí a my sa často čudujeme, ako to robia, že majú také dokonalé fotky. Ako si spraviť originálnu selfie a čo robiť, aby ste docielili čo najlepší záber? Tu je zoznam vecí, ktoré by ste mali pred fotením vedieť a mať.

1. Osvetlenie

LED blesk - dokonalú selfie

Dobré svetlo je základom každej fotografie, nie len selfie. Ak sa nachádzate v miestnosti, postavte sa čelom k oknu tak, aby fotka nebola príliš presvetlená. Použiť môžete aj umelé LED blesk, ktoré dodá fotografiám úplne iné farby.

V prípade, že si robíte selfie vonku, nájdite tieň. Nefotografujte proti svetlu, keď je slnko stále vysoko na oblohe. Po zotmení už selfie bez svetla nebudú nikdy dokonalé a LED svetlo je v tejto chvíli nevyhnutné. Prirodzene a rovnomerne osvetlí vašu tvár a vaša selfie bude dokonalá aj v tme.

2. Vzdialenosť a nastavenie telefónu

Selfie tyče - dokonalú selfie

Pri fotografovaní selfie je ideálne držať telefón trošku vyššie nad úrovňou hlavy a v miernom naklonení. Opticky to urobí veľmi veľa, vaše oči budú vyzerať väčšie, nos štíhlejšie a čeľusť ostrejšie. Fotografia bude vyzerať o čosi lepšie a prirodzenejšie, ak budete fotiť ďalej od hlavy. Foťte s vystretou rukou alebo použite selfie tyč.

3. Pozadie

ako si urobiť dokonalú selfie

Je potrebné pripomenúť, že na selfie sa nenachádzate len vy, ale dôležité je aj správne pozadie. Zbavte sa teda prvkov a vecí, ktoré sa k fotke nehodia. Skúste si taktiež pozadie trošku zladiť s tým, čo máte oblečené alebo aby dotváralo fotografiu ako dokonalý celok. Veď nie je nič horšie, ako urobiť si sefie s neporiadkom v pozadí.

4. Póza

tipy, ako si urobiť dokonalú selfie

Nezabúdajte ani na správnu pózu pri fotení. Mnohí z nás majú na fotenie jeden „lepší profil“ ako ten druhý. Pri fotení je dobré tiež trošku nakloniť hlavu, no nie zas veľmi, aby to stále vyzeralo prirodzene. Už chýba len úsmev, pohľad do objektívu a pár (alebo niekoľko stoviek) skvelých „selfíčok“ je na svete. Už len stačí vybrať tú ideálnu, na ktorej sa vám zdá všetko do detailov doladené.

GSM Príslušenstvo Overit' to!

Milan Jarko
Milan Jarko

Milovník nových technológií, už roky fascinovaný mobilnými zariadeniami. Vášnivý fanúšik gadgetov a tester GSM príslušenstva. Nedávno - recenzent elektronických zariadení a redaktor. Vo voľnom čase sa venuje drotárstvu a hrá na konzole. Na blogu etuo má na starosti riešeniu problémov, s ktorými sa dennodenne stretávajú používatelia smartfónov.

Rating: 4.70 / 5.0 (12)
Vaše hodnotenie
Please select one of each of the ratings above.